ملبورن در استرالیا بهترین شهر جهان برای زندگی است

بر اساس برآورد سالانه یک موسسه تحقیقاتی، ملبورن در استرالیاملبورن در استرالیا بهترین شهر جهان برای زندگی است. موسسه تحقیقاتی موسوم به "واحد اطلاعاتی اقتصادی" بر اساس ۵ معیار، ثبات، خدمات بهداشت و درمان، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و پرورش و ساختارهای زیربنایی هر سال با انتشار فهرستی بهترین شهر های جهان برای زندگی را اعلام می کند.
شهر ونکوور که در ده سال گذشته همواره در صدر این فهرست قرار داشته، امسال با دو رتبه نزول بعد از وین، پایتخت اتریش در جایگاه سوم قرار گرفته است. در مجموع شهرهای استرالیایی و کانادایی در رتبه بندی امسال امتیاز بالایی دریافت کردند و ۷ شهر از میان ۱۰ شهر نخست این فهرست، در یکی از این دو کشور قرار دارند.
ونکوور که از سال ۲۰۰۲ پیوسته در صدر این فهرست قرار داشته، امسال به دلیل افت امتیازاتش در مورد وضعیت ساختارهای زیربنایی شهر به جایگاه سوم تنزل کرد. دلیل افت امتیازات ونکوور در براورد امسال، بسته شدن مکرر یکی از اتوبانهای کلیدی این شهر بوده است.
در میان ۱۴۰ شهری که در این تحقیق کیفیت زندگی در آنها برآورد شده، لندن در جایگاه ۵۳ و هونولولو به عنوان بهترین شهر آمریکایی برای زندگی در رتبه ۲۶ قرار گرفته است. موسسه "واحد اطلاعاتی اقتصادی" که این تحقیق را انجام داده می گوید در رتبه بندی امسال جایگاه شهر های اروپایی به دلیل بحران اقتصادی، کمی افت پیدا کرده و قیام های مردمی در کشورهای عربی هم بر رتبه بندی شهرهای خاورمیانه و شمال آفریقا تاثیر گذاشته است.
جان کوپستیک سرپرست تیمی که این تحقیق را انجام داده، در بیانیه ای گفت: "استرالیا با توجه به تراکم کم جمعیت و آمار نسبتا پایین جرم و جنایت در آن کشور، همچون گذشته شهرهایش جزو بهترین مکانها برای زندگی در جهان هستند". او افزود: "باوجود اینکه به دلیل بالا بودن ارزش دلار استرالیا در برابر ارزهای دیگر هزینه زندگی در این کشور رو به افزایش است، اما این شهرها همچنان خصوصیاتی دارند که آنها را (برای زندگی ) بسیار جذاب می کند". در برآورد سال ۲۰۰۲ شهر ملبورن و ونکوور مشترکا عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی را به خود اختصاص دادند.
 
 
 
 

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه سایت , می توانید از آخرین اخبار استرالیا آگاه شوید.

نام:


ایمیل:تماس با ما

دفتر ایران: نشانی: تهران، میدان ونک، خیابان ولیعصر، برج نگار، طبقه 8، واحد 6
تلفن(تهران) : 88641517
تلفن(تهران) : 88641518
تلفن(تهران) : 88641519

نشانی استرالیا: PO Box 6620, GCMC, QLD, 9726, Australia

دفتر مالزی: کوالالامپور، روبروی درب شمالی مرکز خرید Mid Valley، ساختمان اداری نورت پوینت، طبقه 7، واحد 5
موبایل:0162616460
تلفن: 95 111 220 3 60+
تلفن: 96 211 220 3 60+

به MYC Enterprises امتیاز دهید :