راهنمایی انتخاب یک رشته تحصیلی مناسب در استرالیا (قسمت دوم)

در قسمت اول به روشهای جستجو برای یافتن رشته مناسب خود در استرالیا پرداخته شد و مشخص گردید که کدام دانشگاهها ارائه دهنده رشته مدنظر شما هستند. پس تنظیم لیستی از دانشگاههای ارائه دهنده، بهترین روش آن است که در کامپیوتر خود برای هر یک از گزینه های مورد علاقه تان، پوشه ای جداگانه ایجاد کرده و اطلاعات مربوطه به آن را به همراه مکاتبات خود ذخیره کنید. این کار دسترسی آتی شما به کارهایی که انجام داده اید و برنامه ریزی برای کارهایی که می بایست در ادامه انجام دهید را ساده تر خواهید کرد. مهمترین اطلاعاتی که در درجه اول برای هر رشته نیاز دارید، عبارتند از:

  • مدارک مورد نیاز برای ارسال به دانشگاه (کارنامه مقطع تحصیلی فعلی، نمره زبان و سایر فرمها)
  • ضرب الاجل ارسال مدارک خود به دانشگاه
  • نمره زبان مورد نیاز
  • معدل مورد نیاز

با ذخیره کردن این اطلاعات در پوشه های مربوطه، از مراجعه مداوم به وبسایت دانشگاهها بی نیاز می شوید. همچنین بهتر است قبل از ارسال نهایی مدارک خود، مراجعه ای به سایت دانشگاه داشته باشید تا از عدم تغییر قوانین یا ضرب الاجلها اطمینان حاصل کنید.

قدم سوم:

ارائه شدن رشته مدنظر به دانشجویان خارجی نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. به عنوان کسی که متقاضی بورس از دولت استرالیا است باید حتماً اطمینان حاصل کنید که:

  • رشته درسی مورد علاقه شما به صورت تمام وقت ارائه می شود. بسیاری از دانشگاهها تنها دانشجویان خارجی خود را در رشته های تمام وقت می پذیرند بنابراین حتماً در این مرحله از تمام وقت بودن رشته مدنظرتان اطمینان حاصل کنید.
  • رشته شما در دانشگاه (و نه به صورت راه دور یا آنلاین) تدریس می شود. برخی دانشگاهها محدودیتهای پذیرش دانشجوی خارجی برای رشته های آنلاین و یا راه دور دارند.

 

قدم چهارم:

داشتن شرایط لازم نیز از دیگر مسائل مهم است که پیش از انتخاب رشته باید به آن توجه داشته باشید. این شرایط از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از رشته ای به رشته دیگر می تواند متفاوت باشد.

حتماً به این نکته توجه کنید که آیا رشته مدنظر شما در مقطع تحصیلات تکمیلی آیا علاوه بر مدرک لیسانس نیاز به سابقه کار نیز دارد یا خیر. البته طبیعی است که در کنار همه این موارد، داشتن نمره زبان بالا نیز از دیگر شرایط لازم و ضروری است.

به یاد داشته باشد که داشتن شرایط لازم تضمینی قطعی برای قبولی شما نمی باشد بلکه تنها بدان معناست که درخواست شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت قبولی در رقابت امکان تحصیل در رشته مدنظرتان را خواهید داشت. پس از قبولی در یک یا چند رشته ای که برای آن درخواست ارائه کرده اید، باید سرانجام یکی را انتخاب کنید. سپس می توانید با خیال آسوده برای ویزای تحصیلی خود اقدام کرده و خود را آماده سفر به استرالیا و ثبت نام در دانشگاه کنید.

  وقت مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *