کاش سال پیش می‌دانستم!

سال پیش، همین روزها اواسط سال آخر دبیرستان بودم و حالا یکی از اولین دروس دانشگاه را به پایان رساندم. می‌دانم خیلی از شما شرایط ان روزهای من را دارید پس بد نیست در مورد وضعیت ماه‌های پیش رو آماده باشید. ترم سومِ سال پایانی دوازده، یکی از پرتنش ترین اوقات زندگی شماست. ترمی طولانی و نفس گیر که اگر برنامه ریزی مداوم نداشته باشد، حجم تکالیف شما را به زمین می زند.
اولین هفته‌های این ترم را با حس کاذب امنیت سپری می‌کنید. اما اشتباه نکنید. تا هفته چهارم یا پنجم باید به حجم تکالیف هفته ششم مسلط شوید. توصیه می‌کنم همواره والدین خود را مطلع نگه دارید. آنها شما را مسئول می‌دانند و در زمان مناسب از شما حمایت می‌کنند. دومین توصیه من این است که تاریخ همه تکالیف و امتحانات را به محض اطلاع یادداشت کنید.
بعد از ترم سوم، ترم چهارم بسیار کوتاه است و نسبت به ترم قبل کمی خنده دار به نظر می‌رسد. نمره این ترم اثری روی معدل کل ندارد. وقتی ترم چهارم فرا می‌رسد همان کاری را بکنید که تمام سال در حال انجامش بودید. تنبلی نکنید. کسانیکه پیوسته درس می‌خوانند از شما پیش می‌افتند. برای مثال من نفر دوم یکی از کلاس‌ها بودم و یک شاگرد اول همیشه از من جلوتر بود.
در هفته چهارم او کمی تنبلی کرد و من این کار را نکردم و این تفاوت قرار گرفتن در رتبه اول و ماندن در جایگاه دوم است. بنابراین تنبلی نکنید، تا می‌توانید چند رتبه بالا بروید که روی معدل کلی تان تاثیر می‌گذارد. آخرین نکته ای که آرزو داشتم ای کاش سال گشته می‌دانستم این است که فارغ التحصیلی از دبیرستان خیلی چیزها را تغییر می‌دهد، استقلال بیشتر، انجام کارهای مورد علاقه، سفر و مهمانی‌های هجده سالگی همه نکات مثبت به پایان رساندن دبیرستان است. نکته منفی جدائی از دوستان است، پول بیشتری خرج می‌کنید، و شاید حس کنید نمی‌دانید از زندگی چه می‌خواهیدکه کاملا عادی است. نود درصد افراد چنین حسی دارند.

  وقت مشاوره رایگان