10 دانشگاه برتر استرالیا از نظر فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان در سال 2019
خواندن 3دقیقه

تحصیل در استرالیا و گرفتن مدرک های دانشگاهی از این کشور می تواند در آینده شغلی دانشجویان بسیار مؤثر باشد. بسیاری از دانشجویان پس از اتمام تحصیل موفق به تغییر ویزای دانشجویی استرالیا به ویزای کاری می شوند که به آن ها فرصتی 18 ماهه تا 2 ساله برای کار تمام وقت می دهد.

استرالیا دارای برخی از بهترین دانشگاه های جهان می باشد که در زمینه های مختلف علمی در درجات عالیه قرار دارند. سیستم رتبه بندی فرصت های شغلی QS در سال 2019 لیستی از ده دانشگاه برتر استرالیا را منتشر کرده است که در ادامه به آن می پردازیم.

10: دانشگاه مک کواری

دانشگاه مک کواری یکی از موسسات علمی برتر استرالیا در آموزش عالی می باشد که به خاطر میزان بالای فارغ التحصیلان شاغل خود در رتبه 120-111 جهانی قرار گرفته است.

9: دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند که از نظر ارتباطات قوی خود در صنعت و بازرگانی یکی از برترین دانشگاه های استرالیا می باشد، به خاطر اشتغال فارغ التحصیلان خود در رتبه 110-101 جهانی قرار گرفته است.

بسیاری از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند، هم اکنون در پارلمان استرالیا و یا در زمینه های روزنامه نگاری، گزارشگری و غیره در حال فعالیت می باشند.

8: دانشگاه RMIT

دانشگاه RMIT یکی از موسسات آموزش عالی شناخته شده در سطح جهانی می باشد که شهرت زیادی در زمینه تکنولوژی، طراحی و کارآفرینی دارد. این دانشگاه امسال توانست از نظر اشتغال فارغ التحصیلان در رتبه 85 قرار بگیرد. دانشجویان این دانشگاه بعد از فارغ التحصیلی در زمینه های مهندسی، فیلم سازی، علوم پایه و غیره مشغول به کار شده اند.

7: دانشگاه ANU

دانشگاه ملی استرالیا که همواره جزء 5 دانشگاه برتر استرالیا بوده است یکی از برترین مؤسسات جهان در زمینه تحقیقات و آموزش بوده و امسال توانست با صعود 11 پله ای در رتبه 73 جهانی قرار گیرد.

6: دانشگاه UTS

دانشگاه UTS  که 30 سال پیش تأسیس شد، رتبه 10 در بین 50 دانشگاه جوان دنیا را به خود اختصاص داده است. از نظر اشتغاال فارغ التحصیلان در سال 2019 این دانشگاه در رتبه 64 جهانی قرار دارد. آمار به دست آمده نشان می دهد 78 درصد استرالیایی هایی که از مقطع کارشناسی این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند طی 4 ماه توانسته اند کار پیدا کنند.

5: دانشگاه Monash

به عنوان بزرگترین دانشگاه استرالیا، Monash نیز در لیست 100 دانشگاه برتر جهان و همچنین 8 دانشگاه برتر استرالیا یا Group of 8 می باشد. این دانشگاه  بیش از 150 رشته در گرایش های متفاوت ارائه می کند.

دانشگاه Monash از نظر اشتغال فارغ التحصیلان در رتبه 59 قرار دارد و 20 پله نسبت به سال گذشته صعود کرده است.

4: دانشگاه UQ

دانشگاه UQ همواره در بین برترین دانشگاه های جهان بوده است و یکی از 3 دانشگاهی است که عضو گروه 21 (شبکه ای از دانشگاه های پیشرو در زمینه تحقیقات) و همچنین یکی از اعضای اصلی Group of 8 می باشد. از نظر اشتغال فارغ التحصیلان در سال 2019، UQ در رتبه 48 جهانی قرار دارد.

3: دانشگاه UNSW

این دانشگاه در سال 1949 در سیدنی تأسیس شد و امروزه بیش از 250,000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل می باشند.

فارغ التحصیلان UNSW جزء گزینه های مورد علاقه کارفرمایان استرالیایی هستند و به همین دلیل است که این دانشگاه توانسته از این نظر رتبه 28 را به دست آورد و همچنین دومین دانشگاه استرالیا در این رتبه بندی باشد. از جمله فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه نخست وزیر کنونی استرالیا، اسکات موریسون را می توان نام برد.

2: دانشگاه Melbourne

این دانشگاه که در پایتخت فرهنگی استرالیا، ملبورن واقع شده است محل تدریس بیش از 4 تن از نخست وزیران و فرمانداران استرالیا بوده و در استرالیا در رتبه 1 قرار دارد.

دانشگاه Melbourne هم اکنون از نظر اشتغال فارغ التحصیلان در رتبه 6 جهانی قرار دارد.

1: دانشگاه Sydney

در انتهای این لیست به دانشگاه سیدنی و برترین دانشگاه استرالیا می رسیم که در رتبه 5 جهانی اشتغال فارغ التحصیلان قرار دارد. از سال 1850، دانشگاه سیدنی برترین دانشگاه استرالیا بوده و امروزه بیش از 400 رشته را ارائه می دهد.

در صورتی که شما نیز متقاضی تحصیل در استرالیا، ثبت نام در یکی از این دانشگاه ها و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می باشید، با ما تماس بگیرید تا از خدمات مشاوره ما در خصوص دریافت پذیرش از دانشگاه های استرالیا، هزینه های تحصیل در استرالیا و چگونگی دریافت ویزای دانشجویی استرالیا بهره مند شوید.

 

متن انگلیسی این مقاله را میتوانید از اینجا مطالعه نمایید.

  وقت مشاوره رایگان
جهت بهره مندی از تخفیف ویژه و گرفتن وقت مشاوره رایگان ، لطفا فرم زیر را پر نمایید، به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.
جهت مشاوره تلفنی نیز میتوانید با شماره 02188641517 .تماس بگیرید

نظر تا الان قرار گرفته است

avatar
500