ELICOS ( دوره‌های فشرده زبان برای دانشجویان بین‌المللی)

بخش مهمی‌ از سیستم آموزشی برای دانشجویان بین‌المللی در استرالیا می‌باشد و دانشجویان بین‌المللی با طیف گسترده‌ای از گزینه‌‌ها می‌توانند زبان انگلیسی‌ خود را تقویت کنند. کلاس‌های زبان انگلیسی معمولان در ۵ روز هفته به مدت ۲۰ تا ۲۵ ساعت ارائه میشوند.

هزینه کلاس‌های زبان بسته به نوع دوره زبان و موسسه بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ دلار استرالیا در هفته می‌باشد .

کلاس‌های زبانی که در دانشگاه‌ها برگزار می‌شوند معمولاٌ گران تر از کلاس‌های زبان در موسسات خصوصی می‌باشند.

زبان انگلیسی‌ برای کاربرد‌های علمی‌‌:

چنانچه دانشجویان مدرک زبان پایین تری از سطح ورودی دانشگاه داشته باشند قبل از شروع تحصیل در دانشگاه به این کلاس‌ها می‌پیوندند.این گونه کلاس‌ها برای کمک به دانشجویان جهت رسیدن به سطح انگلیسی‌ مورد نیاز برای شرکت در دانشگاه طراحی شده است .
برای شرکت در این دوره‌ها دانشجویان نیاز به سطح بالاتری از زبان انگلیسی دارند. چنانچه دانشجویان حداقل سطح زبان مورد نیز را نداشته باشند می‌توانند از زبان انگلیسی‌ عمومی شروع کنند و پس از تقویت زبان خود وارد این کلاس‌ها شوند .
این نوع کلاس‌ّها دانشجویان را برای مهارت‌های زبان انگلیسی‌ مورد نیاز در محیط دانشگاهی آماده می‌کند. مدت این دوره بستگی به سطح زبان دانشجو و ورودی دانشگاه مورد نظر متفاوت است .معمولا این کلاس‌های زبان به صورت دوره‌های ۱۰ هفته‌ای ارائه میشوند.

دوره‌های زبان جهت آمادگی برای آزمون‌های  IELTS,TOEFL,Cambridge,TOEIC,OET :

متداول‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی‌  شامل IELTS,TOEFL,Cambridge,TOEIC,OET  …….. می‌باشند که این کلاس‌ها دانش‌جویان را برای قبول شدن در این آزمون‌ها آماده می‌سازد. برای شرکت در این نوع کلاس زبان،دانشجویان نیاز به سطح زبان بالایی دارند.

زبان انگلیسی‌ عمومی:

این نوع کلاس زبان از مقطع مبتدی تا پیشرفته ارائه می‌شود و هیچ گونه پیش نیاز برای این دوره وجود ندارد. دانشجویان بعد از تعیین سطح می‌توانند در این کلاس‌ها حضور پیدا کنند و ۴ مهارت اصلی‌ زبان انگلیسی که عبارتند از خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن را تقویت کنند

دوره‌های زبان انگلیسی‌ برای مدارس:

این نوع دوره‌های کلاس زبان مخصوص دانش آموزانی می‌باشد که قصد ورود به دبیرستان‌های استرالیا را دارند. این دوره‌های زبان معمولا در مدارس برگزار می‌شوند و مدت این دوره ۲۰ هفته می‌باشد. این دوره زبان انگلیسی‌ دانش آموزان را با متد تدریس در مدارس استرالیا و دروس ارائه شده در سطح مدارس آشنا می‌سازد.

دوره‌های زبان برای اهداف ویژه:

به عنوان مثال زبان انگلیسی‌ تجاری یا زبان انگلیسی‌ برای پزشکان.
دانشجویان نیاز به سطح زبان بالایی برای شرکت در این دوره دارند.
در این دوره دانشجویان با زبان انگلیسی‌ و واژگان مورد استفاده در حرفه کاری خود آشنا می شوند.