تحصیل در استرالیا و پذیرش تحصیلی استرالیا چه شرایطی دارد؟
خواندن 15دقیقه

مزایای تحصیل در استرالیا

تحصیل در آمریکا و انگلستان هزینه های گزافی دارد. اگر به دنبال مقصدی با هزینه های به نسبت پایین تر هستید استرالیا گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

امکان کار بعد از تحصیل به مدت 2 سال این کشور را از بقیه کشورها بخصوص کشورهای اروپایی متمایز کرده است.

یکی دیگر از مزایای ویزای تحصیلی استرالیا برای افراد متاهل می باشد که در صورت تائید ویزای دانشجو از سمت سفارت، ویزای همراه نیز صادر میشود.

در شرایطی که ویزای دانشجویی برای دانشجوی مقطع فوق لیسانس و دکترا در استرالیا باشد امکان کار کردن به صورت تمام وقت را به همراه داده و از این طریق می توان بسیاری از هزینه های تحصیل را جبران کرد.

گرفتن مدارک تحصیلی معتبر از دانشگاه های استرالیا با وجود هزینه هایی که دارد اما مزایای بسیاری از جمله گرفتن تخصص در رشته خود در سطح بین المللی، تسلط کامل به زبان انگلیسی هنگام تحصیل، کسب تجربه های گوناگون در زمینه کاری حرفه ای را برای شما بهمراه خواهد داشت بطوری که اگر قصد بازگشت به کشور خود را پس از تحصیل داشته باشید با توانایی های بسیار و جدی تر و همچنین محیط های حرفه ای تر و متعاقبا با درآمدی بیشتر شروع به کار خواهید کرد.

تحصیل در استرالیا ویژگی ها و مزایا

از کجا شروع کنم و گام های بعدی چیست؟ (ویدیو)

اگر سردرگم هستید و نمیدانید که پروسه ی تحصیل در استرالیا را باید ازکجا شروع کنید حتما ویدیو زیر را ببینید:

پذیرش تحصیلی استرالیا

معمولا دریافت پذیرش تحصیلی بین 4 تا 8 هفته زمان می برد ولی چنانچه دانشجو برای دریافت مقطع دکترا یا کارشناسی ارشد تحقیقاتی اقدام کند پروسه پذیرش بسیار طولانی تر می شود.

زمان های نزدیک به شروع ترم های تحصیلی (ماه فوریه و جولای) حجم کاری دانشگاه ها بالاتر است و دریافت پذیرش تحصیلی بیشتر زمان می برد.

دانشگاه در بررسی پرونده دانشجویی به موارد زیر توجه می کند:

 • سوابق کاری
 • فاصله زمانی بین مدرک تحصیلی قبلی تا زمان اقدام به پذیرش دانشگاهی در استرالیا
 • مدرک زبان
 • توانایی مالی برای پرداخت شهریه و هزینه زندگی
 • سابقه مهاجرت و اقدام به ویزا در کشورهای مختلف خصوصا استرالیا
 • دلایل دانشجو برای انتخاب رشته هر دو دانشگاه مورد نظر در استرالیا
 • هدفمندی دانشجو و ارائه شواهد کافی مبنی بر تاثیر مثبت رشته تحصیلی در استرالیا در آینده شغلی دانشجو

شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا برای مقطع دکترا امکان پذیر می باشد.

بورسیه تحصیلی دکترا از طرف دانشگاه تأمین شده و هزینه تحصیل و زندگی دانشجو را در بر می گیرد.

معمولا هزینه زندگی دانشجو دکترا در استرالیا به صورت هفتگی و بعد از باز کردن حساب بانکی و دریافت کد مالیات، به حساب وی واریز می شود.

تحصیل در استرالیا بورسیه تحصیلی

بورسیه دانشگاه های استرالیا به صورت سالانه و معمولا یک بار در سال به دانشجویان واجد الشرایط تعلق می گیرند و دانشجویان متقاضی این بورسیه ها می بایست مدارک مورد نیاز دانشگاه برای پذیرش را تا تاریخی که در سایت هر دانشگاه معین شده است، ارسال نمایند.

برخی مواردی که شامل شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی استرالیا می شوند، داشتن رزومه پژوهشی قوی، معدل خوب در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و داشتن یک پروپوزال خوب مرتبط با رشته تحصیلی دانشجو هستند.

شرایط گرفتن ویزا تحصیلی استرالیا

دریافت ویزای دانشجویی استرالیا به شرایط مختلفی بستگی دارد که در اینجا به بررسی اجمالی آن می پردازیم:

شرایط سنی یکی از مواردی است که در صدور ویزای تحصیلی برای مقاطع مختلف در نظر گرفته می شود. شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع لیسانس معمولا تا 19 یا 20 سال و در مقطع فوق لیسانس تا 33 یا 34 سال است و مقطع دکترا شامل شرایط سنی نمی شود.

توجه داشته باشید که اعداد ارائه شده در پرونده های مختلف متفاوت هستند و در هر پرونده، سوابق دانشجو بسیار مهم و تأثیرگذار است.

شما می توانید همزمان با درخواست ویزای دانشجویی خود، برای اعضای خانواده تان نیز ویزا بگیرید. شرایط وبزای همراه دانشجویی استرالیا این است که در صورتی که دانشجو به سن قانونی رسیده باشد، تنها همسر و فرزندان وی به عنوان همراه محسوب می شوند و در صورتی که دانشجو زیر سن قانونی باشد، قیم قانونی وی می تواند به عنوان همراه درخواست ویزا نماید.

تحصیل در استرالیا ویزای تحصیلی
مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا طبق وبسایت اداره مهاجرت استرالیا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس از 1 تا 3 ماه و برای دکترا از 3 تا 5 ماه می باشد.

ویزای تحصیلی دکترا استرالیا ممکن است به دلیل بررسی های امنیتی این کشور بیشتر از 5 ماه به طول بیانجامد.

شرایط کار و تحصیل در استرالیا

دانشجویان بین المللی در استرالیا به صورت تمام وقت مشغول به درس خواهند بود و این از شرایط مندرج در ویزای تحصیلی استرالیا می باشد.

در عین حال تمام دانشجویان بین المللی اجازه کار در استرالیا دارند و این اجازه کار بر حسب سطح تحصیلی تغییر می کند.

دانشجویان بین المللی که در مقاطع فنی حرفه ای، کارشناسی و کارشناسی ارشد (Master by Course Work) تحصیل می کنند می توانند به صورت پاره وقت در زمان تحصیل (40 ساعت هر دو هفته) و در تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنند.

دانشجویان بین المللی که در مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی (Master by Research) یا دکترا تحصیل می کنند محدودیت کاری ندارند و می توانند طول سال را به صورت تمام وقت کارکنند.

تحصیل در استرالیا شرایط کارهمراه (همسر) دانشجویی که در مقاطع فنی حرفه ای و کارشناسی تحصیل می کند، می تواند به صورت پاره وقت کار کند.

همراه دانشجویی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کند می تواند به صورت تمام وقت کار کند.

دانشجو و همسر دانشجو اجازه کار، قبل از شروع تحصیل در استرالیا را ندارند.

اجازه کار دانشجو بعد از شروع تحصیلات در استرالیا معتبر است.

درآمد و شرایط کار دانشجویی در استرالیا

اجازه کار دانشجو و اجازه کار همسر دانشجو (همراه دانشجو) در استرالیا با صدور ویزا صادر می شود اما حق اجازه کار دانشجو بعد از شروع ترم تحصیلی در استرالیا معتبر می باشد بنابراین دانشجویان نمی توانند قبل از شروع ترم تحصیلی به استرالیا سفر کرده و شروع به کار کنند.

بر طبق آمار منتشر شده توسط دولت استرالیا در فوریه 2019 ،نرخ بیکاری در استرالیا کمتر از 5% می باشد.

بر طبق آمار منتشر شده توسط مقامات مسئول استرالیا در جولای 2018 حداقل حقوق در استرالیا 18.93 دلار استرالیا در ساعت می باشد.

اکثر دانشجویان فعالیت کاری خود را با انجام کارهای موقت شروع می کنند و بعد از پیشرفت سطح زبان و آشنایی بیشتر با فرهنگ کاری و آداب و رسوم استرالیایی اقدام به یافتن شغل های تخصصی می کنند.

ماهیت بسیاری از شغل های موقت به دانشجو، حق انتخاب ساعات کاری متناسب با ساعات تحصیلی را می دهد.

تحصیل رایگان در استرالیا

کلیه دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه ها و موسسات تحصیلی در استرالیا را دارند موظف به پرداخت شهریه هستند.

اکثر دانشگاه های استرالیا دولتی می باشند و فقط 2 دانشگاه خصوصی در استرالیا وجود دارد، ولی دولتی بودن این دانشگاه ها دلیل بر رایگان بودن تحصیل برای دانشجویان بین المللی در استرالیا نیست مگر اینکه دانشجو موفق به دریافت بورسیه تحصیلی شود.

بورسیه تحصیلی استرالیا توسط دولت، دانشگاه ها و یا موسسات خصوصی ارائه می شود و منحصرا به دوره های تحقیقاتی (کارشناسی ارشد تحقیقاتی و دکترا) اعطا می شود.رقابت برای بورسیه تحصیلی بسیار فشرده می باشد.

تحصیل در استرالیا تحصیل رایگان

تحصیل همراهان زیر 18 سال (فرزندان) دانشجویانی که در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند به صورت رایگان خواهد بود.

در برخی از ایالات استرالیا تحصیل فرزندان دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد تحقیقاتی نیز رایگان میباشد.

برای کسب اطلاعات جامع لطفا به مقاله تحصیل رایگان در استرالیا مراجعه نمایید.

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا بسته به مقطع تحصیلی، موسسه تحصیلی و طول دوره تحصیلی متفاوت میباشد.پرداخت شهریه در موسسه های تحصیلی اعم از دولتی و یا خصوصی برای دانش آموزان/دانشجویان بین المللی الزامی می باشد مگر اینکه دارای بورسیه تحصیلی باشند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 20,000 تا 35,000 دلار استرالیا می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 22,000 تا 35,000 دلار استرالیا می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا بین 30,000 تا 40,000 دلار استرالیا می باشد.

پرداخت شهریه تحصیلی در استرالیا طی دو ترم در طول سال تحصیلی انجام می شود.

چنانچه دانشجو نیاز به گذراندن کلاس زبان به عنوان پیش نیاز تحصیلی داشته باشد هزینه کلاس زبان انگلیسی بین 350 دلار تا 450 دلار استرالیا در هفته می باشد.

هزینه تحصیلی در موسسات فنی حرفه ای در استرالیا به طور چشم گیری از دانشگاه ها پایین تر است.هزینه تحصیل بین 5,000 تا 15,000 دلار استرالیا در سال است.

جهت مطالعه مفصل تر درباره هزینه تحصیل در استرالیا میتوانید مقاله ی هزینه تحصیل در استرالیا را مطالعه نمایید.

اخذ اقامت تحصیلی در استرالیا

اقامت تحصیلی استرالیا ملزم داشتن مدارک و سوابق مورد نیاز اداره مهاجرت استرالیا برای صدور این ویزا می باشد.

یکی از مهم ترین شرایط گرفتن اقامت تحصیلی استرالیا، ارائه مدارک کافی نشان دهنده بازگشت به کشور خود بعد از اتمام تحصیل می باشد. عمدتا مدارک تمکن مالی و کاری می توانند به عنوان ابن نوع مدارک به سفارت ارائه شوند.

همچنین شما می بایست از یکی از دانشگاه های استرالیا نامه تأییدیه ثبت نام داشته باشید و هر چه سطح آکادمیک این دانشگاه بالاتر باشد، معمولا تأثیری مثبت بر ویزای تحصیلی شما خواهد داشت.

نوشتن یک انگیزه نامه حرفه ای یکی دیگر از شرایط گرفتن اقامت تحصیلی استرالیا می باشد. در این انگیزه نامه شما باید به شرحی از سوابق خود و دلیل انتخاب استرالیا برای تحصیل بپردازید و با توضیح درباره رشته مورد انتخاب خود، نشان دهید در این زمینه به اندازه کافی تحقیق کرده اید. نوشتن این انگیزه نامه به صورت دقیق و با رعایت نکات مورد نیاز اداره مهاجرت استرالیا اهمیت زیادی دارد و شرکت ما در نوشتن یک انگیزه نامه بسیار عالی به شما کمک خواهد کرد.

شرایط پذیرش دانشگاه های استرالیا

شرایط پذیرش در دانشگاه های استرالیا و برای رشته های گوناگون در سطوح تحصیلی مختلف، متفاوت می باشد.

زبان انگلیسی

تدریس در کلیه دانشگاه های استرالیا به زبان انگلیسی می باشد؛ لذا ارائه مدرک زبان که مشخص کننده سطح زبان دانشجو است، الزامی میباشد.

آزمون های زبان مورد تأیید دانشگاه های استرالیا IELTS (Academic) ،TOEFL و PTE می باشد.

پیش نیاز زبان در دانشگاه های مختلف متفاوت است. جدول زیر نشان دهنده شرایط ورودی زبان در اکثر دانشگاه ها می باشد:

مقطع

نوع آزمون

حداقل نمره ی مورد نیاز

کارشناسی(IELTS(Academicنمره کلی 6.0 با ریزنمرات 5.5 یا بالاتر
کارشناسی ارشد(IELTS(Academicنمره کلی 6.5 با ریزنمرات 6.0 یا بالاتر
دکترا(IELTS(Academicنمره کلی 6.5 با ریزنمرات 6.0 یا بالاتر

 

دقت داشته باشید که پیش نیاز زبان برای رشته هایی نظیر پزشکی، پرستاری و حقوق بالاتر است.

 

سوابق تحصیلی

سوابق تحصیلی از نظر رتبه بندی دانشگاه، معدل دانشجو و مرتبط بودن رشته تحصیلی دانشجو به رشته مورد نظر برای ادامه تحصیل در دانشگاه های استرالیا بررسی می شود.

به عنوان مثال دانشجوی فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی معتبر با معدل بالا در جایگاه بهتری نسبت به دانشجو فارغ التحصیل از دانشگاه کم اعتبار قرار دارد.

تحصیل در استرالیا چرا تحصیل در استرالیا

سابقه کار

در بعضی از دوره های کارشناسی ارشد داشتن سابقه کار مرتبط الزامی است اما این پیش نیاز شامل تمامی رشته ها نمی شود.

در این موارد نامه سابقه کار دانشجو که به تأیید کارفرما رسیده است در زمان اقدام برای پذیرش تحصیلی دانشجو به دانشگاه ارائه می شود.

ارائه سابقه بیمه تأمین اجتماعی برای سابقه کار ارائه شده الزامی نیست و نامه گواهی کار روی سربرگ شرکت مذکور به همراه مهر و امضای مسئول مرتبط کافی می باشد.

شرایط ادامه تحصیل در استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا برای حداکثر مدت 5 سال صادر می شود.

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی حداکثر 5 سال، در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکترا بین 3 تا 4 سال می باشد و ویزای اولیه زمان کافی برای اتمام دوره تحصیل را در اختیار دانشجو قرار می دهد.

چنانچه دانشجو بین المللی تحصیلات خود را در یک مقطع به پایان برساند و قصد ادامه تحصیل در مقطع بعدی در دانشگاه های استرالیا را داشته باشد ممانعتی برای این موضوع وجود ندارد.

چنانچه دانشجو بین المللی موفق به اتمام تحصیل در پایان دوره ویزای صادر شده نشود، نیاز به اقدام مجدد برای ویزای تحصیلی جدید و ارائه شواهد لازم مبنی بر دلایل دانشجو برای عدم موفقیت به پایان رساندن تحصیل می باشد.

شرایط تحصیل کارشناسی استرالیا

تحصیل مقطع کارشناسی استرالیا نیازمند گذراندن 12 سال تحصیل مدرسه در رشته مرتبط با رشته انتخابی در دانشگاه می باشد. معمولا دانش آموزانی که به تازگی از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند شرایط تحصیل در این مقطع را دارند.

چنانچه دانش آموزان شرایط ورود مستقیم به دوره کارشناسی را نداشته باشند، ملزم به تحصیل در دوره های Foundation یا Diploma قبل از دوره کارشناسی می باشند تا واحدهای مورد نیاز برای ورود به این دوره را بگذرانند.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا

مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا بین 1.5 تا 2 سال است. برای تحصیل در این مقطع می بایست رشته ای مرتبط با سوابق تحصیلی و کاری خود انتخاب نمایید.

حداقل نمره IELTS مورد نیاز برای این مقطع 6.5 است، اما برخی رشته ها ممکن است نیازمند داشتن سطح بالاتری در زبان انگلیسی باشند.

مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا به دو صورت Coursework (کلاس محور) و یا Research (پژوهش محور) ارائه می شود که هر یک پیش نیازهای خاص خود برای ورود به دانشگاه را دارند.

شرایط تحصیل دکترا در استرالیا

دکترا در استرالیا کاملا پژوهش محور بوده و برای تحصیل در آن می بایست دارای سوابق پژوهشی باشید.

پروپوزال شما باید توسط حداقل یک استاد در یکی از دانشگاه های استرالیا مورد تأیید واقع شود تا بتوانید به دانشگاه درخواست پذیرش دهید و در صورت داشتن شرایط مورد نیاز دانشگاه ها، قادر خواهید بود به صورت کاملا رایگان در این مقطع تحصیل نموده و هزینه زندگی خود را نیز از دانشگاه دریافت نمایید.

اپلای استرالیا

استرالیا کشوری بسیار قانونمند است و طبعا اقدام برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا قوانین خاص خود را دارد.

اقدام برای اپلای استرالیا از طریق مشاوران تحصیلی مورد تأیید دولت و دانشگاه های استرالیا روند کار را به مراتب آسان تر می کند.

پذیرش تحصیلی استرالیا

به عنوان نماینده معتبر و قابل اطمینان دانشگاه ها، اصل مدارک شما توسط مؤسسه دریافت شده، تأیید و برای دانشگاه ها ارسال می گردد.

کلیه شرایط پذیرش، زمان بندی برای اقدام جهت دریافت پذیرش، اقدام برای بورسیه تحصیلی، اقدام برای ویزا، مسکن در بدو ورود، بیمه دانشجویی و … از طریق مؤسسه ما انجام می شود.

هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا طبیعتا هزینه هایی دارد. به این هزینه ها در سه بخش می پردازیم:

هزینه تحصیل

پرداخت شهریه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مراکز آموزشی دولتی یا غیردولتی در استرالیا اجباری می باشد.

هزینه تحصیل در مقاطع دانشگاهی بین 20،000 تا 35،000 دلار استرالیا در سال می باشد.

 

هزینه زندگی

بنا بر تأیید اداره مهاجرت استرالیا، هزینه زندگی دانشجویان بین المللی در این کشور برای خود دانشجو و همراهانش به شرح زیر می باشد:

هزینه زندگی دانشجو در استرالیا: 20,292 تا 21,041 دلار استرالیا در سال

هزینه زندگی همسر دانشجو در استرالیا: 7,100 تا 7,362 دلار استرالیا در سال

هزینه زندگی هر فرزند دانشجو در استرالیا (*تذکر: فرزندان باید زیر 18 سال باشند.): 3,040 تا 3,152 دلار استرالیا در سال

هزینه مدرسه ی هر فرزند: 8,000 تا 8,296 دلار استرالیا در سال

 

هزینه ویزای تحصیلی

این هزیه در زمان اقدام برای ویزای دانشجویی به اداره مهاجرت استرالیا پرداخت می شود.

هزینه ویزای تحصیلی دانشجو: 620 دلار استرالیا

هزینه ویزای تحصیلی همسر دانشجو: 450 دلار استرالیا

هزینه ویزای تحصیلی فرزندان(زیر 18سال): 150 دلار استرالیا

هزینه ویزای تحصیلی در مقطع دکترا برای دانشجویان متأهل فقط 620 دلار استرالیا خواهد بود و همسر و فرزندان دانشجو از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند.

برای به دست آوردن اطلاعات جامع از ویزای تحصیلی استرالیا مقاله ویزای تحصیلی استرالیا را مطالعه نمایید.

شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل در رشته پزشکی در استرالیا نسبت به ایران بسیار متفاوت است.

دانش آموزان می بایست از مقطع لیسانس وارد رشته علوم پایه شده و قبل از ورود به مقطع کارشناسی ارشد، که در آن می توانند تخصص خود را انتخاب نمایند، در یک امتحان ورودی شرکت کنند.

برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص تحصیل پزشکی در استرالیا می توانید به مقاله آن در وبسایت ما مراجعه نمایید و یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

شرایط تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا از مقاطع ابتدایی تا متوسطه ممکن می باشد. دانش آموزان می بایست ریز نمرات سال های قبل خود را تهیه کرده و به یکی از مدارس در استرالیا درخواست پذیرش دهند.

تحصیل در مدارس استرالیا گاها نیازمند مدرک آیلتس نیست اما در مقاطع متوسطه بهتر است دانش آموزان این مدرک را داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر، به مقاله مدارس در استرالیا مراجعه نمایید.

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان

تحصیل در استرالیا بدون IELTS یا یکی دیگر از آزمون های مورد تأیید دانشگاه ها، برای دانشجویان ایرانی که تحصیلات خود را در کشور ایران به پایان رسانده باشند، ممکن نیست.

برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا می بایست نشان دهید دانشی حداقلی از زبان رسمی این کشور یعنی انگلیسی را دارید.

حداقل نمره IELTS و یا سایر آزمون های زبان مورد تأیید را می توانید با توجه به رشته خود، در وبسایت دانشگاه ها جستجو کنید.

تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم

پیش نیاز دوره کارشناسی در استرالیا برای دانشجویان ایرانی، داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد.

ولی چنانچه دانشجو مایل باشد با مدرک دیپلم از ایران برای ادامه تحصیل در استرالیا اقدام کند، می تواند دوره پیش دانشگاهی خود را در استرالیا بگذراند.

دوره های پیش دانشگاهی در استرالیا Foundation نامیده می شود و بر حسب نیاز دانشجو طول دوره ها معمولا بین 9 ماه تا یک سال می باشد.

گاها دانشجویانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی از ایران هستند و معدل پایینی دارند نیز شروع تحصیل خود را با دوره پیش دانشگاهی آغاز می کنند و طول این دوره ها برای این دانشجویان بین 6 تا 9 ماه خواهد بود.

تحصیل در استرالیا پذیرش تحصیلی

پیش نیاز زبان انگلیسی برای دوره پیش دانشگاهی پایین تر از مقطع کارشناسی است.

هزینه دوره پیش دانشگاهی بین 20،000 تا 30،000 دلار استرالیا در سال می باشد.

سوالات متداول درباره ی تحصیل در استرالیا

بله، مدارکی که در استرالیا کسب می کنید، جهت اشتغال یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های سراسر جهان معتبر می باشند.
استرالیا نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان از یک سیستم ارزیابی مشترک استفاده می کند.
استرالیا یکی از کشورهای ارائه دهنده دوره های آموزشی و فرصت های تحقیقاتی معتبر در سطح بین المللی است.
دانشگاه ها، موسسات و مدارس مختلف استرالیا در سطح جهان شناخته شده هستند. همچنین استرالیا کشور پیشتاز در زمینه آموزش زبان انگلیسی به دانشجویان خارجی زبان می باشد.
کیفیت تدریس و محتوای مطالب آموزشی تمام دانشگاه ها، موسسات و مدارس استرالیا تحت نظارت مستمر و دائم دولت قرار دارد تا دانشجویان و همچنین والدین آنها از بهترین خدمات و حمایت‌های مالی بهره مند شوند.
استرالیا یک کشور چند ملیتی با فرهنگی متنوع است و دانشجویان می توانند از محیط امن و دوستانه استرالیا لذت ببرند و در محیطی انگلیسی زبان به تحصیل بپردازند و زندگی در یک کشور جهان اول با استانداردهای بالا را تجربه کنند.
طبق بررسی های انجام شده توسط دولت استرالیا، هزینه تحصیل در استرالیا (شهریه و هزینه زندگی) در مقایسه با انگلستان و ایالات متحده بسیار کمتر است.
شهریه ها بسته به دوره و نوع موسسه آموزشی مورد نظر متفاوت می باشند. هزینه یک سال تحصیل در استرالیا به طور متوسط بین ۱۶,۰۰۰ تا ۳۵,۰۰۰ دلار استرالیا است.
هزینه زندگی افراد هم به مکان و سبک زندگی آنها بستگی دارد و بطور تقریبی بین ۱۲,۰۰۰ تا ۱۸,۰۰۰ دلار استرالیا میباشد.
بله، دانشجویان بین المللی می تواند برای دریافت کمک هزینه تحصیلی (بورسیه) اقدام کنند.
با این حال، بورسیه بیشتر به متقاضیات تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی و دکترا اعطاء‌ می شود و اکثر دانشجویانی که در مقاطع پائین تر تحصیل می کنند می بایست شهریه خود را بطور کامل پرداخت نمایند.
بله، تمامی دانشجویانی که با ویزای دانشجویی در استرالیا تحصیل می کنند اجازه دارند در طول ترم تا سقف ۲۰ ساعت در هفته، و در طول تعطیلات بین ترم بصورت تمام وقت کار کنند.
دانشجویانی که در مقاطع تحصیلی‌ فوق لیسانس تحقیقاتی‌ و یا دکتری تحصیل می کنند هیچگونه محدودیت زمانی‌ ندارند و می توانند در طول سال به صورتِ تمام وقت کار کنند.
دانش آموزان برای ورود به سیستم آموزشی استرالیا از مقطع دبیرستان (سال هفتم) می بایست کارنامه تحصیلی سال پنجم و ششم خود را ارائه نمایند.
دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی (لیسانس) می بایست دیپلم دبیرستان را ارائه نمایند.
دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) می بایست لیسانس داشته باشند.
دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری نیاز به مدرک فوق لیسانس دارند.
علاوه بر این، ادامه تحصیل در برخی از مقاطع تحصیلی استرالیا مستلزم ارائه مدرک زبان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، با دفاتر ما تماس بگیرید.
اگر شرایط لازم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را ندارید، می‌توانید در مقطع دبیرستان به تحصیل ادامه دهید.
اگر هنوز موفق به کسب دیپلم دبیرستان نشده اید، می‌توانید با گذراندن دوره پایه (Foundation Studies)، تحصیلات دانشگاهی خود را در استرالیا دنبال کنید.
دوره های کوتاه مدتی نیز وجود دارند (Bridging Courses) که شما را برای ورود به مقاطع بالاتر آماده می‌کند.
اگر برای اخذ مدرک زبان انگلیسی مشکل دارید، می‌توانید دوره زبان را در استرالیا بگذرانید. طول دوره های زبان انگلیسی با توجه به سطح زبان شما از مبتدی تا پیشرفته و بین ۴ تا ۴۸ هفته می‌باشد که در تمام طول سال برگزار می‌شوند.
اگر احساس می‌کنید شرایط لازم برای ادامه تحصیل در مقطع مورد نظر خود را ندارید، برای اخذ مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.
دولت استرالیا بصورت رسمی دانشگاه‌های خود را رتبه بندی نمی‌کند. با این حال منابع مختلفی هستند که دانشگاه‌ها را با معیارهای مختلفی از جمله سطح کاربرد تکنولوژی، کیفیت خدمات آموزشی و غیره میسنجند و با هم مقایسه می‌کنند.
بطور کلی، دولت استرالیا با جدیت و نظارت مستمر، دانشگاه‌ها، موسسات و مدارس خود را ملزم به ارائه بهترین خدمات آموزشی، تحقیقاتی و رفاهی می‌کند.
بهتر است دانشجویان باتوجه به رشته مورد علاقه و زمینه مورد نظر خود به انتخاب دانشگاه بپردازند.
بله، برخی از موسسات و دانشگاه‌های استرالیا در خارج از استرالیا نیز شعبه دارند و این امکان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند تا در کشور دیگری نسبت به اخذ مدرک استرالیایی خود اقدام نمایند.
بله، مدارس دولتی و غیر دولتی استرالیا پذیرای دانش آموزان بین المللی می‌باشند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط لازم برای ادامه تحصیل در مدارس استرالیا و مشاوره رایگان، با دفاتر ما تماس بگیرید.
دانشگاه مکان مناسبی برای پر کردن اوقات فراغت دانشجویان است. دانشجویان با توجه به علاقه خود می‌توانند به فعالیت های مختلفی از جمله موسیقی، نمایش، ورزش و غیره بپردازند و از شرکت در فعالیت‌های گروهی لذت ببرند.
علاوه بر آن، دانشجویان می‌توانند به گردش در شهر بپردازند و از نقاط مختلف آن دیدن کنند. با سبک زندگی مردم استرالیا آشنا شوند و از فرهنگ غنی و متنوع آن لذت ببرند.
در طول تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات بین ترم نیز می‌توانند به مناطق مختلف سفر کنند و از طبیعت زیبا و متنوع استرالیا دیدن کنند.
استرالیا شرایط جوی و جغرافیایی متنوعی دارد. این کشور در نیمکره جنوبی قرار دارد، بنابراین تابستان آن در دسامبر، و زمستان آن در ژوئن آغاز می‌شود.
حدود یک سوم استرالیا آب و هوای استوایی دارد و میانگین دمای آن ۲۰ درجه سلیسیوس میباشد.
نواحی جنوبی آب و هوای معتدل تری دارد.
بهترین و راحت ترین منبع اطلاعاتی، مراجعه به مشاوران تحصیلی مورد تایید استرالیا می‌باشد. مشاوران تحصیلی مورد تایید استرالیا افراد معتمدی هستند که از فرصت‌ها و قوانین تحصیلی استرالیا آگاهی کامل دارند و می‌توانند شما را در روند اخذ پذیرش و ثبت نام و آمادگی برای زندگی در استرالیا راهنمایی کنند.
همچنین، می‌توانید به وبسایت های موسسات و دانشگاه‌ها نیز مراجعه فرمایید.

3.5 2 votes
امتیازدهی به مقاله

  وقت مشاوره رایگان

بیشتر بخوانید:

جهت گرفتن وقت مشاوره رایگان ، لطفا فرم زیر را پر نمایید، به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.
جهت مشاوره تلفنی نیز میتوانید با شماره 02141406347 یا 09121258264 تماس بگیرید

  Subscribe
  Notify of
  15 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments
  مریم فتحی

  سلام
  سن ورودی برای ورودی به کالج یا نانشگاه ها چقدر است ؟
  رشته های فنی حرفه ای شامل چه رشته هایی میشود و سن ورودی؟
  با تشکر

  مهرسام

  برای مقطع ارشد میخوام به سفارت مراجعه کنم. برای اپلای منظورم هست. چه مدارکی باید ببرم؟

  MYC
  Reply to  مهرسام

  در حال حاضر اقدام برای ویزای تحصیلی استرالیا به صورت آنلاین هست و نیازی به مراجعه به سفارت نیست.
  لیست مدارک مورد نیاز را میتونین از وبسایت اداره مهاجرت استرالیا دریافت کنین یا برای مشاوره با ما تماس بگیرین.

  الهه ملک حسینی

  درود.من 15سال نقاشی سبک کوبیسم کار کردم. رشته ی دانشگاهیم هم لیسانس نقاشی دارم. شانسی برای تحصیل در استرالیا دارم تو رشته های هنری؟ بورسیه چطور؟

  تشکر

  MYC

  درود. این امکان هست که برای فوق لیسانس رشته مرتبط اقدام کنین.
  در مورد بورسیه، معمولا برای مقطع فوق لیسانس بورسیه کامل ندارن و باید هزینه دانشگاه های استرالیا را در نظر بگیرین.

  حمید

  سلام
  با 20 هزار دلار میتوان در درشته ی مهندس در استرالیا تحصیل کرد؟

  MYC
  Reply to  حمید

  متاسفانه هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا بالاتر هستش

  میتونید مقاله ی هزینه تحصیل در استرالیا ی مارو مطالعه کنید

  بنفشه دادگر

  بنده 38 سال سن دارم و ارشد کشاورزی دارم. شوهرم 44 ساله و پزشک هستند. یک پسر 7 ساله هم داریم.
  آیا از طریق همسرم میتوانیم برای استرالیا اقدام کنیم؟ شانسی داریم؟ اگر خیر چطور میشه تحصیلی اقدام کرد؟

  MYC

  با توجه به سن همسرتون ریسک ویزای تحصیلی بالا هستش و برای ویزاهای دیگر باید با وکیل مهاجرتی صحبت کنین

  سامیار

  شما کاری هم اقدام میکنید؟

  MYC
  Reply to  سامیار

  سلام

  خیر متاسفانه! فقط تحصیلی اقدام میکنیم.

  saeed

  سلام من انگلیسیم خوب نیست. میشه مدرک زبان رو تو استرالیا گرفت یا باید اول تو ایران مدرک بگیرم بعدش اقدام کنم؟ سال آخر لیسانس کامپیوتر هستم. تشکر

  MYC
  Reply to  saeed

  سلام
  متاسفانه بدون مدرک زبان نمیشه اقدام کرد و حتما باید مدرک زبان داشته باشین ولی اگر نمره مورد نیاز دانشگاه را کسب نکردین میتونین در استرالیا کلاس زبان بگذرونین

  مهسا

  عالی بود

  MYC
  Reply to  مهسا

  خواهش میکنم