مدارس در استرالیا

مدارس استرالیایی دولتی یا خصوصی می‌باشند. مدارس دولتی تحت نظر ایالت مورد نظر و مدارس غیر دولتی توسط صاحبان خصوصی اداره می‌شوند.شهریه مدارس خصوصی به طور قابل ملاحظ‌ه‌ای از مدارس  دولتی بالاتر است لذا معمولا دانش آموزان بین المللی در مدارس دولتی اشتغال به تحصیل دارند.

طول دوره تحصیل در مدارس استرالیا ۱۲ سال می‌باشد سال ۱ تا ۶ دوره ابتدایی و سال ۷ تا ۱۲ دوره دبیرستان .شروع سال تحصیلی‌ در استرالیا ژانویه و خاتمه آن در دسامبر می‌باشد. در طول یک سال تحصیلی‌ ۴ ترم یا دوره تحصیلی‌ وجود دارد که تقریبا طول هردوره ۱۰ هفته می‌باشد.
در طول سال مابین هر ترم ۲ هفته تعطیلی‌ وجود دارد. شروع ترم‌های تحصیلی‌ در استرالیا ژانویه آوریل جولای و اکتبر می‌باشد.

 

شهریه یا هزینه تحصیل در مدارس استرالیا به طور تقریبی:

درابتدایی: ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار استرالیا

در دبیرستان: ۱۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار استرالیا

حضانت و مراقبت از دانش آموزان ک به سن ۱۸ سال نرسیده اند با دقت و توجه بسیار تحت قوانین مدون هر ایالت صورت می‌گیرد.

متداولترین گزینه‌ برای دانش آموزان بین المللی که به سن قانونی نرسیده اند سکونت در خانواده‌های استرالیایی که مورد تایید و اطمینان دولت ایالتی هستند می‌باشد. دولت استرالیا با بررسی‌ دقیق اجازه اسکان دانش آموزان بین المللی را به اشخاص متقاضی صادر می‌کند.

هزینه زندگی‌ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار استرالیا در هفته می‌باشد(Home stay)

گزینه‌ دیگر همراهی یکی‌ از والدین با دانش آموز به استرالیا می‌باشد. در این حالت اداره مهاجرت برای یکی‌ از والدین ویزای قیومیت صادر می‌کند. والدینی که با ویزای قیومیت به استرالیا می‌آیند اجازه کار ندارند و فقط می‌توانند به صورت پاره وقت در کلاس‌های آموزش انگلیسی‌ شرکت کنند.

چنانچه دانش آموزان تسلط کافی‌ به زبان انگلیسی‌ نداشته باشند پذیرش تحصیلی‌ به صورت ۶ ماه دوره زبان به دنبال پذیرش مدارس ارائه می‌شود.

این دوره‌های زبان مخصوص آماده سازی و آشنایی دانش آموزان برای کاربرد زبان انگلیسی‌ در سطح مدارس می‌باشد. این دوره‌های زبان مخصوص دانش آموزان بین المللی می‌باشد و به محض اینکه دانش آموزان به سطح لازم برسند به کلاس‌های عادی مدارس همراه دانش آموزان محلی می‌پیوندند.