بورسیه تحصیلی‌

بورسیه تحصیلی‌ در استرالیا

تعدادی بورسیه تحصیلی‌ در استرالیا وجود دارد که می‌تواند به تامین هزینه‌های زندگی‌ و یا تحصیلِ شما کمک کند. منابعِ مختلفی‌ برای این بورسیه‌ها وجود دارد، به طور مثال دولت استرالیا، مراکزِ آموزشی خصوصی یا مراکزِ آموزشی  دولتی. لازم به ذکر است که اکثرِ بورسیه‌های تحصیلی‌ در مقاطع دکتری ارائه می‌شوند و متقاضیان بسیاری برای این بورسیه‌ها اقدام می‌کنند لذا دریافت چنین بورسیه‌هایی بسیار رقابتی است.

گاهی مرکز آموزشی استرالیا بورسیه‌هایی‌ در مقاطع لیسانس و یا فوق لیسانس در نظر می‌گیرند که این بورسیه‌ها به صورت دوره ا‌‌ی می‌باشند و با هدف تشویق دانشجویان با نمرات بالاتر هست. روند اقدام و زمان بندی بورسیه‌ها در استرالیا متفاوت می‌باشد و داشتن پذیرش تحصیلی‌ از مراکز آموزشی استرالیا برای اقدام کردن برای اکثر بورسیه‌های استرالیا الزامی می‌باشد.

امکان تحصیل و دریافت بورسیه تحصیلی‌ در کلیه مقاطع تحصیلی فوق دیپلم – لیسانس – فوق لیسانس و دکتری در کشوراسترالیا وجود دارد و افراد می‌توانند با توجه به مدرک تحصیلی و مقطع تحصیلی برای اخذ بورسیه اقدام کنند اما مستلزم داشت مدرک زبان می‌باشد. کمک هزینه‌های تحصیلی که کشور استرالیا به دانشجویان بین المللی اعطاء می‌نماید هزینه های زندگی٫ مسافرت٫بهداشت و درمان٫ شهریه را پوشش می‌دهد . لازم به ذکر است که افراد متقاضی بورس باید معدل نسبتا بالایی داشته باشند.

برخی از بورسیه‌های تحصیلی در استرالیا توسط دولت استرالیا در مقاطع کارشناسی٫ کارشناسی ارشد و دکتری در اختیار دانشگاه‌ّ‌های خاص دولتی قرار می‌گیرد.

همچنین بورسیه‌ تحصیلی در استرالیا در برخی از مناطق استرالیا برای دانش آموزان برتر مدارس شبانه روزی در نظر گرفته شده است.

برای تحصیل در استرالیا دانشگاه‌های زیادی دارای بورسیه‌های متنوعی جهت کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته‌اند تا بتوانند هزینه‌ّای نسبتا بالای شهریه و زندگی در استرالیا را برای دانشجویان بین المللی قابل تحمل کنند که توضیح مختصری از آن در زیر آمده.

بورسیه‌ّهای دولتی استرالیا برای دانشجویان خارجی

بورسیه تحصیلی علمی (AAS) استرالیا:

این بورسیه تحصیلی استرالیا برای دانشجویان در همه سطوح  (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری) در نظر گرفته شده که به دانشجویان برتر کشورهای آسیایی٫ آفریقایی٫ خاور میانه و اقیانوس آرام با رزومه‌ّهای تحصیلی قابل تعلق می‌گیرد که دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری شانس بیشتری دارند.

بورسیه توسعه بلند مدت استرالیا یا (ADS):

این بورسیه تحصیلی استرالیا توسط توسط وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا فراهم شده که به ساکنین کشورهای در حال توسعه فرصتهای فراوانی ارایه می‌دهد. این بورسیه تحصیلی استرالیا برای دوره های تحصیلات تکمیلی در شرکت‌‌ّها٫ موسسات فنی و کارشناسی تمام وقت دانشگاه‌های استرالیا در نظر گرفته شده است که عبارت است از ‍‍‍پرداخت کامل شهریه٫ تهیه بلیط سفر بازگشت به کشور٫ هزینه‌های بهداشتی و کمک هزینه زندگی می‌باشد.

بورسیه تحصیلیAndre  استرالیا برای دانشجویان بین المللی دوره کارشناسی ارشد:

این بورسیه تحصیلی استرالیا پرداخت کامل شهریه٫ کمک هزینه سفر٫ کمک هزینه مسکن٫ کمک هزینه ماهیانه زندگی و بیمه درمانی از مزایای این بورسیه می‌باشد.

بورسیه پژوهشی تحصیلی (IPRS)  استرالیا فقط مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بین المللی:

این بورسیه تحصیلی استرالیا فقط جهت پژوهش در دانشگاه‌های استرالیا و در سطح کارشناسی ارشد و دکتری ارایه می‌گردد که برای دانشجویان امکان کسب تجربه کار با پژوهشگران مطرح استرالیا را طی یک دوره دو ساله در سطح کارشناسی ارشد و یا دوره سه ساله دکتری را فراهم می‌سازد. مزایای این بورسیه شامل شهریه کامل و هزینه‌ّهای بهداشتی می‌باشد.

بورسیه‌های تخصیلی خاص استرالیا برای دانشجویان اینترنشنال:

بورسیه‌های تحصیلی اینترنشنال دانشگاه آدلاید استرالیا (ASI):
این بورسیه‌های تحصیلی استرالیا که توسط دانشگاه ملی استرالیا پرداخت می شوند دوره‌های کارشناسی ارشد یا دکتری در بر می‌گیرد که هدف از آن جلب دانشجویان برتر اینترنشنال جهت قدرت بخشیدن به بخش پژوهش و تحقیقات دانشگاه آدلاید استرالیا می‌باشد.

این بورسیه‌های تحصیلی استرالیا شامل هزینه تحصیل٫ کمک هزینه زندگی و بیمه درمانی می‌باشد.

بورسیه پژوهشی دانشگاه کورتین برای دوره‌ّهای کارشناسی ارشد و دکتری در پرت استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا– تحقیقات علمی فلیندرز (FIPRS)دانشگاه آدلاید استرالیا: این بورسیه تحصیلی استرالیا برای مقاطع کارشناسی ارشد و وکتری این دانشگاه در نظر گرفته شده که شامل شهریه کامل دانشگاه٫ هزینه‌های زندگی٫ هزینه‌های جابجایی و بلیط می‌باشد.

بورسیه تحصیلی علمی لاتروب(AES) استرالیا : این یک کمک هزینه تحصیلی برای دانشویان اینترنشنال مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه لاتروب استرالیا می‌باشد که حداکثر برای دو ترم تحصیلی به ارزش $ 10،000 و 20،000 $ در نظر گرفته شده.

بورس های تحصیلی مکواری استرالیا: این بورسیه تحصیلی استرالیا برای مقاطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در دانشگاه مکواری به ارزش AUD $ 10,000 می باشد.

 بورسیه بین المللی تحقیقات علمی دانشگاه ملبورن استرالیا(MRS): این بورسیه تحصیلی استرالیا جهت کمک هزینه انجام پژوهش‌ّها برای دانشجویان اینترنشنال و داخلی این دانشگاه در نظر گرفته شده که بسته به شرایط تحقیقات یک دانشجو می‌تواند شامل کمک هزینه زندگی هر دو هفته یکبار، کمک هزینه جابجایی، بیمه بهداشتی و مرخصی زایمان پدر و مادر می‌باشد.

بورس های بین المللی دانشگاه موناش استرالیا: این بورسیه تحصیلی استرالیا برای دانشجویان برتر مقطع کارشناسی این دانشگاه در نظر گرفته شده که در حدود  سالی 10،000 $ در هر سال برای یک بار تحصیل تمام وقت، پرداخت می شود.

Endeavour Scholarship

این بورسیه و کمک هزینه تحصیلی توسط دولت استرالیا به آن دسته از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل و انجام تحقیق در استرالیا را دارند ارائه میشود و در سراسر جهان بسیار رقابتی است.

برای شرایط اخذ بورسیه دانشگاه های استرالیا مسقیما با دانشگاه های استرالیا ارتباط برقرار کنید و مراحل ثبت نام اولیه را در تاریخی که دانشگاه تعیین می نماید را انجام دهید.

شما می توانید با ما تماس حاصل فرمایید و وکلای زبده و مشاوران ارشد موسسه می توانند در کلیه مراحل از اخذ پذیرش تا ورود به دانشگاه و استقرار در آن شما را یاری کنند.