دانشگاه ملبورن
خواندن 5دقیقه

دانشگاه ملبورن، دانشگاه شماره یک استرالیا و جزو 50 دانشگاه برتر جهان (با رتبه 32) می باشد. این دانشگاه در سال 1853 در شهر ملبورن تاسیس شده و هم اکنون دارای بیش از 12,000 دانشجوی بین المللی از بیش از 130 کشور بوده و یکی از قطب های تحصیلی و پژوهشی استرالیا به شمار می رود.

شرايط پذيرش دانشگاه ملبورن

اساتید برجسته، سیستم آموزشی پیشرفته و رتبه بالا در رنکینگ های جهانی از جمله فاکتورهایی است که هر ساله متقاضیان زیادی را به این دانشگاه جذب می کند و طبعا شرایط پذیرش و گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه ملبورن را، به دلیل رقابت زیاد مشکل می سازد.

رنکینگ دانشگاه ملبورن استرالیا

دانشگاه ملبورن رتبه ی 1 در بین دانشگاه های استرالیا و رتبه ی 32 در بین دانشگاه های جهان را داراست.

همچنین دانشگاه ملبورن در رنکینگ جهانی در سالهای 2017 و 2018  به ترتیب رتبه های 42 و 39 را کرده بود.

دانشگاه ملبورن کجاست؟

دانشگاه ملبورن در شهر ملبورن و منطقه Parkville واقع شده است. برای مشاهده مکان دقیق این لینک را کلیک کنید.

دانشگاه ملبورن

رشته های تحصیلی دانشگاه ملبورن

رشته های تحصیلی اصلی ارائه شده در دانشگاه ملبورن عبارتند از:

 • بازرگانی و اقتصاد
 • علوم کامپیوتر
 • علوم طبیعی
 • مهندسی و تکنولوژی
 • هنر و علوم انسانی
 • علوم پایه
 • حقوق
 • علوم اجتماعی
 • علوم پزشکی
 • آموزش

هریک از این رشته ها دارای چندین گرایش متفاوت می باشند که متقاضیان می توانند برای ادامه تحصیل، رشته مرتبط با سوابق تحصیلی خود را پیدا کرده و درخواست پذیرش دهند.

مقاطع تحصیلی

دانشگاه ملبورن در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد. متقاضیان ادامه تحصیل در استرالیا که این دانشگاه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند می توانند با توجه به شرایط خود برای مقطع مناسب اپلای کرده درخواست پذیرش دهند.

مدرک زبان انگلیسی

مانند سایر دانشگاه های استرالیا، داشتن مدرک زبان انگلیسی یکی از مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در دانشگاه ملبورن می باشد. با مراجعه به سایت دانشگاه می توانید مدرک زبان مورد نیاز رشته خود را بررسی نمایید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن

متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا می توانند برای شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا، کمک هزینه زندگی خود، درخواست بورسیه دهند.

دانشگاه ملبورن بورسیه های مختلف این دانشگاه در وبسایت وارد شده و هر یک دارای بازه زمانی خاص و مدارک مورد نیاز هستند و دانشجویان می بایست تا قبل از رسیدن تاریخ های اعلام شده مدارک کامل خود را همراه فرم درخواست پذیرش به دانشگاه ارائه دهند.

کار دانشجویی

دانشگاه ملبورن در منطقه Parkville واقع شده که یکی از شلوغ ترین نقاط ملبورن محسوب می شود و دانشجویان به راحتی می توانند در نزدیکی دانشگاه کار دانشجویی نیمه وقت پیدا کرده و هزینه های زندگی خود را تأمین نمایند.

خوابگاه های دانشجویی

این دانشگاه برای اقامت دانشجویان گزینه های متعددی را پیش روی آن ها قرار می دهد. یکی از این گزینه ها خوابگاه هایی است که در خود دانشگاه واقع شده اند.

هزینه های خوابگاه ها معمولا نسبت به خانه های مشترک دانشجویی بیشتر می باشند که این به دلیل خدمات ارائه شده به دانشجویان می باشد. اما افرادی که به دنبال گزینه های ارزان تر برای اقامت هستند می توانند در اطراف دانشگاه خانه های مشترک دانشجویی زیادی پیدا کنند.

خدمات دانشجویی

دانشگاه ملبورن خدمات متنوعی را به دانشجویان خود ارائه می دهد که از جمله آن ها می توان به خدمات سلامت (پزشک عمومی، دندان پزشکی، چشم پزشکی و غیره)، مشاوره، باشگاه های ورزشی و کارگاه های آموزشی مختلف اشاره کرد که برای اطلاع بیشتر از هر یک از این خدمات می توانید به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

دانشگاه ملبورن

سایت دانشگاه ملبورن استرالیا

آدرس وبسایت رسمی دانشگاه ملبورن: https://unimelb.edu.au

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

  وقت مشاوره رایگان

بیشتر بخوانید:

جهت گرفتن وقت مشاوره رایگان ، لطفا فرم زیر را پر نمایید، به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.
جهت مشاوره تلفنی نیز میتوانید با شماره 02141406347 یا 09121258264 تماس بگیرید

  Subscribe
  Notify of
  0 نظرات
  Inline Feedbacks
  View all comments