در این مقاله جامع سعی کرده ایم که دانشگاه های استرالیا را موشکافی کنیم.در زیر لیستی از بهترین و مهم ترین دانشگاه های استرالیا را مورد بررسی قراره داده ایم:

دانشگاه گریفیث

دانشگاه گریفیث در سال ۱۹۷۱ در کوئینزلند تاسیس شد. دانشگاه گریفیث به دلیل انطباق خلاقانه با تغییرات جهانی و منطقه ای و در بر داشتن تنوع و ابتکار آموزشی و تربیتی از شهرت خاصی برخوردار است. دانشگاه گریفیث تنها مکانی برای‌ آموزش و یادگیری نیست بلکه به ارائه خدمات و تسهیلات مفیدی می‌پردازد و شامل تعدادی باشگاه, رستوران و فعالیت‌هایی است که با داشتن ۵ پردیس و بیش از ۳۷۰۰۰ دانشجو که ۷۰۰۰ تای آنها دانشجویان بین المللی هستند مکانی است سرگرم کننده که پذیرش در آن به راحتی انجام می‌گیرد.

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر

دانشگاه وسترن سیدنی

دانشگاه وسترن سیدنی در سال ۱۹۸۹ تاسیس گردیده و با داشتن ۷ پردیس و ۳۵۰۰۰ دانشجو و به وسعت ۴۰۵۰ هکتار در گریتر وسترن سیدنی واقع شده است. در این دانشگاه هدف ما بر این است که شما را به نقطه اوج حرفه‌ای که انتخاب کرده اید برسانیم. این امر به شکل‌ برنامه‌های خاصی طراحی شده که شما را به صنعت, کارفرمایان و نیز فرصت‌های تحصیل بین المللی پیوند می دهد. این دانشگاه با کار کردن با شرکای خود در صنعت برنامه‌هایی را طراحی کرده است که بهترین تجربه‌های روز را تشکیل می‌دهند. دانشگاه قلمرو وسیعی از تسهیلات و خدمات پشتیبانی را به دانشجویان کلیه پردیس‌ها ارائه می دهد. برخی از این خدمات عبارتند از ارائه مکان زندگی, کلینیک‌های درمان با داروهای طبیعی, طب سنتی چین و طب سوزنی, ماساژهای ریلکسیشن و درمانی, خدمات مشاوره, خدمات IT (فن آوری اطلاعات), و خدمات مخصوص دانشجویان بین المللی و دانشجوی واحد آموزشی.

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر

دانشگاه آر ام آی تی

آر ام آی تی یک دانشگاه جهانی تکنولوژی است که در سال ۱۸۸۷ و در ملبورن تاسیس شده است که بر خلق دانش جهت برآورده کردن نیاز‌های صنعت و اجتماع تمرکز دارد. آر ام آی تی یکی از موسسه‌های آموزشی اصلی در استرالیا است که به ایجاد اغلب تحصیلات مربوط به استخدام در استرالیا می‌پردازد. این دانشگاه دارای بیش از ۶۰۰۰۰ دانشجو در پردیس‌های آر ام آی تی در ملبورن, ویکتوریا و مراکز از راه دور و آنلاین در سراسر دنیا می‌باشد.

دانشگاه آر ام آی تی برترین مرکز علمی در زمینه طراحی و هنر در استرالیا می باشد و در رشته‌های از قبیل معماری٬ حسابداری مدیریت و مهندسی مکانیک و علوم کامپیوتر دارای شهرت می‌باشد.

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش در سال۱۹۵۸ تاسیس شد. این دانشگاه دارای ۸ پردیس و بیش از ۵۸۰۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل است. این دانشگاه تلاش می کند تا با توسعه دانش و خلاقیت های پرورشی وضعیت بشر را اصلاح کند. دانشگاه  موناش  تحقیقات و آموزش جامعی را برای دستیابی به عدل اجتماعی, حقوق بشر و محیطی قابل تحمل انجام داده است. از خصوصیات این دانشگاه موناش تقویت ارزش‌هایی نظیر برتری, تنوع, ابتکار و خلاقیت, تمرکز بین المللی, عدالت, یکپارچگی, اشتغال و اتکاء به نفس می باشد.

دانشگاه موناش دارای ۱۰۰ مرکز تحقیقاتی و ۵ پردیس در ایالت‌های مختلفی می‌باشد.

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر

دانشگاه کورتین

از خصوصیات دانشگاه کرتین استرالیا تقویت ارزش‌هایی نظیر برتری, تنوع, ابتکار و خلاقیت, تمرکز بین المللی, عدالت, یکپارچگی, اشتغال و اتکاء به نفس می‌باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۰۲ تاسیس شد و اکنون ۷ پردیس در استرالیای غربی با بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو و بیش از ۶۰ باشگاه دارد که در اتحادیه کرتین به ثبت رسیده اند. و شامل باشگاه‌های تحصیلی, بین المللی, موضوعی, اجتماعی, علایق خاص, ورزشی و مذهبی می‌باشد.

دانشگاه کرتین دارای ۵ دانشکده و بیش از ۹۰ مرکز تخصصی می‌باشد. این دانشگاه عضو کلوپ دانشگاه‌های فناوری استرالیا می‌باشد و در رشته‌ّای مختلفی چون اطلاعات و ارتباطات٫ بهداشت٫ محیط زیست و جامعه به تحقیقات می‌پردازد.

این دانشگاه جهت رفاه حال داشجویان خود خدماتی چون نگهداری کودکان٫ خدمات مشاوره٫ حمایت از دانشجویان دارای ناتوانی جسمی٫ مرکز کاریابی٫ خدمات پزشکی و خوابگاه ارائه می‌دهد.

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر

دانشگاه لا تروب

دانشگاه لاتروب با هدف آموزش, یادگیری و پژوهش برای غنی سازی دنیا با تاریخچه ابتکار آموزشی طراحی شد. این دانشگاه نقشی عمده در آموزش عالی دارد و در سال ۱۹۶۴ تاسیس شد. دانشگاه لاتروب سومین دانشگاهی بود که در ویکتوریا تاسیس شد. این دانشگاه اکنون ۷ پردیس و بیش از ۲۲۰۰۰ دانشجو دارد. دانشگاه لاتروب می‌کوشد تا به شناخت وسیعی در انتقال مسئولیت‌های اجتماعی شامل آموزش و پژوهش اساسی و فراگیر مربوطه دست یابد.

دانشگاه لاتروب دارای رتبه ۲۱ در بین دانشگاه‌های استرالیا و بر اساس رتبه بندی QS World University Rankings در سال ۲۰۱۷ دارای رنکینگ جهانی ۳۸۶ می‌باشد.

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر

La Trobe University

دانشگاه فدریشن Federationاسترالیا

دانشگاه فدریشین Federation تنها دانشگاه منطقه‌ای و چند بخشی استرالیا است که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد. دانشگاه فدریشن دارای ۶ پردیس و بیش از ۲۵۰۰۰ دانشجو می‌باشد که در دو بخش آموزش عالی و فنی و حرفه‌ای TAFE رشته‌ّای تحصیلی خود را ارئه می‌دهد. این دانشگاه بیش از ۱۳۷ سال سابقه در ارائه تحصیلات سه ساله سنتی دارد. این دانشگاه دارای رشته‌های مختلف تحصیلی و آموزشی در مقاطع کارشناسی, کارشناسی ارشد و دوره‌های کارآموزی می‌باشد. دانشجویان بین المللی این دانشگاه از بیش از ۳۰ کشور مختلف برای شرکت در قلمرو متنوع TAFE و برنامه های آموزش عالی حضور یافته اند.

دانشگاه فدریشن یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی استرالیا در زمینه‌های انفورماتیک٫ امنیت و پیشگیری از آسیب و مشکلات مربوط به آموزش و بهداشت می‌باشد.

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر

دانشگاه سی کیو یو

دانشگاه مرکزی کوئینزلند برترین دانشگاه در امر پژوهش و ابتکار است که در سال ۱۹۶۷ به عنوان انستیتو تکنولوژی کوئینزلند (QIT)  تاسیس و در سال ۱۹۹۲ به عنوان دانشگاه CQ  کوئینزلند به ثبت رسید که یکی از پویاترین دانشگاه‌های استرالیا با تنوع فرهنگی غنی می‌باشد. این دانشگاه در حال حاضر دارای ۳۰٫۰۰۰ دانشجو در ۲۰ منطقه مختلف در استرالیا می‌باشد.  دانشجویان ما با کسب مدارک تحصیلی از فرصت‌های شغلی زیادی بهره مند می‌شوند. روزانه ۲۴۰۰۰ دانشجو با رده‌های سنی, نژاد و مذاهب متفاوت با پیروی از شعار یادگیری همیشگی در زندگی, در سی کیو یو به موفقیت دست می یابند.

دانشگاه سی کیو یو  بر اساس رتبه بندی QS World University Rankings در سال ۲۰۱۷ دارای رنکینگ جهانی ۶۰۰ و جزء ۱۰۰ دانشگاه جوان برتر دنیا با رتبه ۹۰ می‌باشد.

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر

دانشگاه یو اس کیو استرالیا

این موسسه در سال ۱۹۶۷افتتاح شد و از آن زمان تغییرات زیادی در آن ایجاد شده است نظیر ایجاد دوره‌های پژوهشی و کارشناسی ارشد, گسترش فعالیت‌های بین المللی و توسعه آن به عنوان یک موسسه چند پردیسی, با این حال ارزش‌های تاسیس خود را با بها دادن به دانشجویان حفظ کرده است. یو اس کیو در سال ۲۰۰۴ به دریافت جایزه بهترین دانشگاه در پیشرفت رسمی نائل شد. هدف عمده دانشگاه کوئینزلند جنوبی (یو اس کیو) گسترش, تقویت و خدمت به جوامع جهانی و منطقه ای است.

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر

دانشگاه مک کوئری

دانشگاه مک کوئری دانشگاهی تحقیقاتی در سیدنی استرالیا می باشد که در حومه پارک مک کوئری واقع گشته است. این دانشگاه در سال 1964 و توسط دولت نیو ساوت ولز به عنوان سومین دانشگاه شهر سیدنی تاسیس گردید. شهر سیدنی که دانشگاه در آن واقع شده است، یکی از زیباترین و استانداردترین شهرهای دنیا برای زندگی بوده و دارای آب و هوای بسیار خوب (تابستان گرم و زمستان معتدل) است.  

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر

دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)

در شهر سیدنی استرالیا واقع بوده که در سال ۱۹۴۹ تأسیس گردیده است. پردیس اصلی دانشگاه در حومه کنزینگتون و در ۷ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. شهر سیدنی که دانشگاه در آن واقع شده است، یکی از زیباترین و استانداردترین شهرهای دنیا برای زندگی بوده و دارای آب و هوای بسیار خوب (تابستان گرم و زمستان معتدل) است.

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر

دانشگاه دیکین (Deakin University)

دانشگاه دیکین، دانشگاهی عمومی در ایالت ویکتوریای استرالیا بوده که بر طبق آمار سال 2016 در حدود 53 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی در آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه در سال 1974 تاسیس گردیده و امروزه با شتابی بیش از سایر دانشگاههای استرالیا در حال رشد می باشد. این دانشگاه دو مرتبه در سالهای 1995 و 1999 عنوان بهترین دانشگاه استرالیا را بدست آورده است. پردیس اصلی این دانشگاه در فاصله 45 دقیقه ای از ملبورن قرار دارد. مهمترین شهر فرهنگی استرالیا بوده که میزبان بسیاری از رویدادهای فرهنگی جهان می باشد. این شهر به لحاظ جمعیت دومین شهر بزرگ کشور استرالیاست.

وقت مشاوره رایگان اطلاعات بیشتر