اطلاعاتی جامع درباره دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند
خواندن 3دقیقه

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند به اختصار QUT یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های استرالیا است که در ایالت کوئینزلند و شهر بریزبین واقع شده است. این دانشگاه هر ساله میزبان 50,000 دانشجو از سراسر جهان است و از مهمترین دانشگاه های استرالیا برای رشته های فنی و مهندسی به شمار می رود.

این دانشگاه در سال 1849 و با نام دانشگاه هنربریزبین شروع به کار کرد و در سال 1882 از دانشگاه هنر بریزبین به کالج فنی بریزبین تغییر نام داد و در نهایت در سال 1988 با نام دانشگاه فناوری کوئینزلند شروع به فعالیت کرد و پس از آن هر سال با ارائه بیش از 400 رشته و پروژه تحقیقاتی مختلف به یکی از پرطرفدارترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان استرالیایی و بین المللی تبدیل شده است.

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند در سال 2019 در سیستم رتبه بندی جهانی QS رتبه 249 و در سیستم رتبه بندی Times دارای رتبه 201 می باشد. این دانشگاه در خود کشور استرالیا در رتبه دوازدهم و در لیست دانشگاه های خوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران قرار دارد.

دانشگاه فناوری کوئینزلند دارای دو پردیس دانشگاهی Gardens point(که در مرکز شهربریزبین قرار گرفته) و Kelvin Grove(که در منطقه Kelvin Grove شهر بریزبین قرار دارد) می باشد.

پردیس دانشگاهی Gardens point:

رشته های ارائه شده در این پردیس دانشگاهی بیشتر شامل رشته های بازرگانی، حقوق، علوم و مهندسی، طراحی و سلامت می باشند.

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند

پردیس دانشگاهی Gardens point دارای گالری های هنری مختلف، رستوران ها، مغازه ها و مراکز تفریحی متنوعی است که فرصت خوبی را برای گذراندن اوقات فراغتت در کنار تحصیل برای دانشجویان فراهم می آورد.

پردیس دانشگاهی Kelvin Grove:

این پردیس دانشگاهی در نزدیکی ویکتوریا پارک واقع شده و رشته های موجود در آن رشته های هنر، آموزش و رشته های حوزه سلامت می باشند.

منطقه Kelvin Grove 3 ساعت با مرکز شهر بریزبین فاصله داشته و یکی از شلوغ ترین بخش های شهر بریزبین به شمار می رود.

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند

این منطقه دارای سالن های نمایش، مراکز خرید، مراکز ورزشی و تفریحی مختلفی نیز می باشد که می توانید آخر هفته های خود را در آن ها بگذرانید.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند:

دانشگاه صنعتی کوئینزلند هر ساله بورسیه های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان ارائه می دهد که می توانند شامل کمک هزینه تحصیل در استرالیا، کمک هزینه زندگی، سابقه کار و غیره شوند.

معمولا بورسیه های تحصیلی متعلق به دانشجویان مقطع دکترا در استرالیا می باشد، اما دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که نمرات بالا و شرایط آکادمیک خوبی داشته باشند نیز می توانند از بورسیه های درصدی استفاده کنند و از مزایای آن ها بهره مند شوند.

وبسایت دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند دارای یک موتور جستجوگر مختص بورسیه های تحصیلی می باشد که با مراجعه به آن می توانید بورسیه مناسب خود را بیابید.

خوابگاه های دانشجویی:

دانشگاه فناوری کوئینزلند گزینه های متفاوتی جهت اقامت دانشجویان را در اختیار آن ها می گذارد.

یکی از گزینه های پرطرفدار و ارزان قیمت جهت اقامت در زمان تحصیل، رزرو اتاق در خانه های دانشجویی است که معمولا بسیار نزدیک به پردیس های دانشگاه بوده و هزینه ها واجاره پایینی دارند.

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند

با مراجعه به وبسایت دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند می توانید از اطلاعات بیشتری در خصوص مراکز اقامتی دانشگاه بهره مند شوید.

شهریه ها:

شهریه های دانشگاه فناوری کوئینزلند سالیانه بین 30,000 الی 40,000 دلار استرالیا می باشد و روش پرداخت شهریه به صورت ترم به ترم است.

برای دانشجویانی که نیاز به دوره های پیش نیاز زبان دارند، هزینه این دوره ها هفته ای 300 تا 400 دلار می باشد.

رشته های تحصیلی:

رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه صنعتی کوئینزلند بسیار متنوع بوده و برای تمامی رشته ها امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر وجود دارد.

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند

این رشته ها در شاخه های راه و ساختمان، بازرگانی، هنر، ارتباطات، طراحی، آموزش، سلامت، حقوق، علوم، تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات ارائه می شوند.

سایت دانشگاه تکنولوژی کویینزلند

آدرس سایت دانشگاه فناوری کوئینزلند: https://qut.edu.au

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

  وقت مشاوره رایگان

بیشتر بخوانید:

جهت گرفتن وقت مشاوره رایگان ، لطفا فرم زیر را پر نمایید، به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.
جهت مشاوره تلفنی نیز میتوانید با شماره 02141406347 یا 09121258264 تماس بگیرید

    Subscribe
    Notify of
    0 نظرات
    Inline Feedbacks
    View all comments