به طور معمول اطلاعات جامعی در مورد انواع محل سکونت در وب سایت هر دانشگاه وجود دارد.

  • هزینه محل سکونت بسته به شهر و ایالتی که در آن تحصیل می کنید متفاوت خواهد بود.
  • در هنگام انتخاب محل سکونت به هزینه های جانبی مانند پول پیش پرداخت ,قبض برق ,اینترنت و سایر موارد مشابه دقت کنید.
  • مسافت محل سکونت تا دانشگاه , دوری و نزدیکی از وسایل نقلیه و مراکز خرید فاکتور های مهمی در پیدا کردن محل مناسب برای سکونت می باشد.

محل اقامت موقت:

در بدو ورود بسیاری از دانشجویان در اقامتگاه های موقت مثل مسافرخانه ها و یا هتل ساکن می شوند تا فرصت کافی برای پیدا کردن مکان مورد علاقه خود داشته باشند.

خوابگاه دانشگاهی:

خوابگاه های دانشگاهی گزینه ی مناسبی می باشند که دانشجو زمان و هزینه زیادی صرف حمل و نقل نمی کند.اکثر دانشگاه ها مجهز به خوابگاه های مبله هستند و دانشجویان می توانند از امکاناتی نظیر خوابگاه همراه با وعده های غذایی و سرویس های نظافت هفته ای بهره گیرند.

خوابگاه های دانشجویی گزینه ی محبوبی بین دانشجویان متقاضی است.چنانچه قصد ماندن در خوابگاه های دانشجویی را دارید باید قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به رزرو این خوابگاه ها کنید. معمولا زمان اقمت در خوابگاه های دانشجویی 1 ترم (معادل 6 ماه) می باشد.

  • برای اطلاعات بیشتر در مورد خوابگاه های دانشجویی باید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

اجاره:

دانشجویان می توانند به صورت فردی یا به صورت گروهی محل اسکان مورد نظر خود را به صورت روزانه در وب سایت های خود منتشر می کنند.

در هنگام اجاره محل سکونت به پرداخت پول پیش دقت کنید.پول پیش در واقع ضمانتی برای آسیب نرساندن به ملک و پرداخت کلیه قبض ها قبل از پایان یافتن مدت اجاره است.حداقل مدت اجاره معمولا 6 ماه می باشد.


اقامت با خانواده های استرالیاییHomestay  

این گزینه برای دانش آموزان مدرسه ای که باید تحت سرپرستی خانواده های مورد اطمینان دولت در استرالیا باشند بیشتر استفاده می شوند.ولیکن گزینه ای مناسب برای کلیه دانشجویان می باشد. تا با فرهنگ و آداب رسوم کشور استرالیا آشنا شوند و زبان انگلیسی خود را در محل سکونت نیز تقویت کنند.

هزینه سکونت در استرالیا

معمولا حد اقل زمان برای ماندن با خانواده های استرالیایی 4 هفته می باشد,در طول مدت اقامت ,دانشجو به عنوان فردی از خانواده محسوب می شود.و بسته به توافق اولیه وعده های غذایی مشخصی در طول هفته به دانشجو داده می شود.

بر حسب قیمت و توافق اولیه دانشجو از سرویس هایی مانند نظافت هفتگی و شستن لباس نیز می تواند بهره مند شود.

  • اسکان موقت 50 تا 150 دلار استرالیا در شب
  • اقامت با خانواده های استرالیایی 200 تا 250 دلار در هفته
  • خوابگاه دانشگاه 200 تا 300 دلار استرالیا در هفته
  • اجاره ملک 100 تا 400 دلار در هفته

برای مشاهده هزینه های تحصیل در استرالیا به مقاله هزینه تحصیل در استرالیا مراجعه نمایید.