تحصیل رایگان در استرالیا امکانپذیر است؟ بله! [شرایط را مطالعه کنید]
خواندن 3دقیقه

قصد تحصیل رایگان در استرالیا را دارید؟ با ما همراه باشید:

استرالیا سالانه میزبان هزاران دانشجوی بین المللی است. هر ساله دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل در یکی از دانشگاه های استرالیا به این کشور سفر می کنند و از امکانات آکادمیک این کشور بهره می برند.

هزینه تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در استرالیا به طور تقریبی بین 20,000 تا 45,000 دلار استرالیا می باشد و بسیاری از دانشجویان در پی گرفتن بورسیه های تحصیلی برای کاهش این هزینه هستند. در این مقاله درباره شرایط تحصیل رایگان در استرالیا توضیح می دهیم. 

آیا تحصیل در استرالیا رایگان است؟ 

در برخی موارد بله! تحصیل در استرالیا رایگان است. دانشجویان دکترا شانس این را دارند که به صورت کاملا رایگان در استرالیا به تحصیل بپردازند. اما دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در استرالیا قادر به دریافت بورسیه کامل نیستند. اما راه هایی وجود دارند که به وسیله آن ها می توان هزینه تحصیل را به طرز قابل توجهی کاهش داد. 

تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در استرالیا

مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا به دو دسته Coursework و Research تقسیم می شود. دانشجویانی که مایل به تحصیل در شاخه Research کارشناسی ارشد در استرالیا هستند می توانند همانند دانشجویان دکترا درخواست بورسیه مختص رشته های پژوهشی را داشته باشند.

اما دانشجویانی که می خواهند دوره های کارشناسی ارشد Coursework را در استرالیا بگذرانند، مشمول بورسیه های درصدی دانشگاه ها می گردند. در صورتی که این دانشجویان در دوره کارشناسی خود در ایران عملکرد تحصیلی خوبی داشته و همچنین نمره زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه را داشته باشند، می توانند تا سقف 25 درصد از کل بورسیه خود را از دانشگاه تخفیف بگیرند. 

همچنین همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، تمامی متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا، در صورت داشتن شرایط مورد نظر، می توانند برای بورسیه دولتی Endeavour Postgraduate Scholarship درخواست دهند و امکان تحصیل و زندگی رایگان در استرالیا را نیز خواهند داشت.

شرایط تحصیل رایگان در استرالیا 

در حالی که معمولا تحصیل در دانشگاه های استرالیا در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به صورت کاملا رایگان ممکن نیست، اما راه هایی وجود دارد که می توانید هزینه های خود را کمتر کنید و یا حتی رایگان تحصیل کنید.

دانشگاه های استرالیا هر سال تعداد زیادی بورسیه برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند که به آن ها این اجازه را می دهد که تا 25 درصد از هزینه تحصیل خود را تخفیف بگیرند. 

اما دانشگاه های استرالیا تنها جاهایی نیستند که بورسیه ارائه می دهند. دولت استرالیا نیز برنامه های متنوعی برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در نظر گرفته است که از هزینه تحصیل تا هزینه بلیت هواپیما را نیز پوشش می دهند. 

تحصیل رایگان دکترا در استرالیا 

دانشگاه های استرالیا به صورت سالانه فرصت درخواست بورسیه کامل تحصیل و زندگی را به دانشجویان ارائه می کنند. هر یک از دانشگاه ها یک تاریخ خاص برای درخواست پذیرش تعیین می کنند که متقاضیان می بایست تا آن تاریخ مدارک خود را به طور کامل به دانشگاه تحویل دهند. بهتر است درخواست پذیرش خود را به روزهای آخر موکول نکنید. 

این بورسیه ها شامل هزینه تحصیل، کمک هزینه زندگی و بیمه دانشجویی می شوند و بسیار رقابتی هستند. دانشجویان متقاضی این بورسیه های تحصیلی می بایست نمرات خوب و سابقه کارهای پژوهشی مانند نوشتن مقالات ISI داشته باشند.

داشتن مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه نیز یکی از موارد مورد نیاز برای در نظر گرفته شدن برای این بورسیه ها می باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی رایگان استرالیا 

همانطور که در بالا اشاره شد، دانشگاه های استرالیا به صورت سالانه بورسیه هایی را برای دانشجویان مقطع دکترا در نظر می گیرند که به آنها امکان تحصیل و زندگی رایگان در استرالیا را می دهد.

برای اینکه تیم پذیرش دانشگاه پرونده شما را برای تخصیص این بورسیه ها بررسی کند، می بایست رزومه پژوهشی کاملی داشته باشید. این شامل مقالات ISI، کنفرانس های مرتبط با رشته خود، ثبت اختراعات، تألیف یا ترجمه کتاب در زمینه رشته تحصیلی خود و هرگونه مدرکی است که دال بر تسلط شما در زمینه پژوهش باشد.

شما همچنین باید یکی از آزمون های زبان انگلیسی مورد تأیید دانشگاه ها را داده و نمره مورد نیاز دانشگاه را کسب کنید. 

بورسیه تحصیلی رایگان در استرالیا

برای بورسیه های دولتی Endeavour Postgraduate Scholarship شما می بایست بالای 18 سال بوده و عضو یکی از کشورهای تعیین شده توسط دولت استرالیا باشید، که خوشبختانه ایران نیز در این لیست قرار گرفته است.

سایر شرایط این بورسیه عبارتند از ارائه مدارک مورد نیاز و نداشتن بورسیه از هیچ یک از ارگان های دولتی استرالیا.

در صورتی که شما نیز خواهان تحصیل در استرالیا هستید می توانید همین امروز با مشاورین ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان ما در خصوص شرایط تحصیل همراه با بورسیه تحصیلی بهره مند شوید.

شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه های استرالیا 

یکی از راه های تحصیل رایگان در دانشگاه های استرالیا، گرفتن بورسیه های دولتی استرالیا با نام Endeavour Postgraduate Scholarship Awards است که توسط دپارتمان امور خارجه دولت استرالیا و برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است. این بورسیه دولتی مختص دانشجویان مقطع دکترا و کارشناسی ارشد می باشد و شامل هزینه تحصیل در استرالیا، هزینه سفر، هزینه زندگی و بیمه می شود. 

دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد همچنین می توانند از بورسیه های دانشگاهی که تا سقف 10,000 دلار استرالیا از هزینه تحصیل آن ها را کاهش می دهد نیز استفاده کنند. در برخی از موارد، در صورتی که یکی از اعضای خانواده درجه یک دانشجو در دانشگاه مورد نظر وی تحصیل کرده باشند، دانشجو می تواند تا سقف 10,000 دلار استرالیا از شهریه خود را تخفیف بگیرند. 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرجع مراجعه کنید: http://studyassist.gov.au/sites/studyassist/helppayingmyfees

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

  وقت مشاوره رایگان

بیشتر بخوانید:

جهت گرفتن وقت مشاوره رایگان ، لطفا فرم زیر را پر نمایید، به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.
جهت مشاوره تلفنی نیز میتوانید با شماره 02141406347 یا 09121258264 تماس بگیرید

    Subscribe
    Notify of
    0 نظرات
    Inline Feedbacks
    View all comments