سوالات متداول درباره تحصیل در استرالیا

* تحصیل و آموزش در استرالیا چه جنبه مثبتی به نسبت سایر کشور ها دارد؟

استرالیا یکی از کشورهای ارائه دهنده دوره های آموزشی و فرصت های تحقیقاتی معتبر در سطح بین المللی است. دانشگاه ها، موسسات و مدارس مختلف استرالیا در سطح جهان شناخته شده هستند. همچنین استرالیا کشور پیشتاز در زمینه آموزش زبان انگلیسی به دانشجویان خارجی زبان می باشد.

کیفیت تدریس و محتوای مطالب آموزشی تمام دانشگاه ها، موسسات و مدارس استرالیا تحت نظارت مستمر و دائم دولت قرار دارد تا دانشجویان و همچنین والدین آنها از بهترین خدمات و حمایت‌های مالی بهره مند شوند.

سوالات متداول درباره تحصیل در استرالیا

سوالات متداول درباره تحصیل دراسترالیا

استرالیا یک کشور چند ملیتی با فرهنگی متنوع است و دانشجویان می توانند از محیط امن و دوستانه  استرالیا لذت ببرند و در محیطی انگلیسی زبان به تحصیل بپردازند و  زندگی در یک کشور جهان اول با استانداردهای بالا را تجربه کنند.

* هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است؟

طبق بررسی های انجام شده توسط دولت استرالیا، هزینه تحصیل در استرالیا (شهریه و هزینه زندگی) در مقایسه با انگلستان و ایالات متحده بسیار کمتر است.

شهریه ها بسته به دوره و نوع موسسه آموزشی مورد نظر متفاوت می باشند. هزینه یک سال تحصیل در استرالیا به طور متوسط بین ۱۶۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار استرالیا است. هزینه زندگی افراد هم به مکان و سبک زندگی آنها بستگی دارد و بطور تقریبی بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار استرالیا میباشد.

* آیا مدارک اخذ شده از استرالیا در کشورهای دیگر اعتبار دارد؟

بله، مدارکی که در استرالیا کسب می کنید، جهت اشتغال یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های سراسر جهان معتبر می باشند. استرالیا نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان از یک سیستم ارزیابی مشترک استفاده می کند.

* آیا امکان دریافت بورسیه وجود دارد؟

بله، دانشجویان بین المللی می تواند برای دریافت کمک هزینه تحصیلی (بورسیه) اقدام کنند. با این حال، بورسیه بیشتر به متقاضیات تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی و دکترا اعطاء‌ می شود و اکثر دانشجویانی که در مقاطع پائین تر تحصیل می کنند می بایست شهریه خود را بطور کامل پرداخت نمایند.

* آیا می توانم همزمان با تحصیل در استرالیا کار کنم؟

بله، تمامی دانشجویانی که با ویزای دانشجویی در استرالیا تحصیل می کنند اجازه دارند در طول ترم تا سقف ۲۰ ساعت در هفته، و در طول تعطیلات بین ترم  بصورت تمام وقت کار کنند.

سوالات متداول درباره تحصیل در استرالیا

دانشجویانی  که در مقاطع تحصیلی‌ فوق لیسانس تحقیقاتی‌ و یا دکتری تحصیل می کنند هیچگونه محدودیت زمانی‌ ندارند و می توانند در طول سال به صورتِ تمام وقت کار کنند.

* برای تحصیل در استرالیا چه مدارکی لازم دارم؟

دانش آموزان برای ورود به سیستم آموزشی استرالیا از مقطع دبیرستان( سال هفتم) می بایست کارنامه تحصیلی سال پنجم و ششم خود را ارائه نمایند.  

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی (لیسانس) می باست دیپلم دبیرستان را ارائه نمایند.

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) می بایست لیسانس داشته باشند.

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری نیاز به مدرک فوق لیسانس دارند.

علاوه بر این، ادامه تحصیل در برخی از مقاطع تحصیلی استرالیا مستلزم ارائه مدرک زبان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، با دفاتر ما تماس بگیرید.

* اگر شرایط لازم برای اخذ پذیرش را نداشته باشم، چه اتفاق می افتد؟

اگر شرایط لازم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را ندارید، می‌توانید در مقطع دبیرستان به تحصیل ادامه دهید.

اگر هنوز موفق به کسب دیپلم دبیرستان نشده اید، می‌توانید با گذراندن دوره پایه (Foundation Studies)، تحصیلات دانشگاهی خود را در استرالیا دنبال کنید.

دوره های کوتاه مدتی نیز وجود دارند (Bridging Courses) که شما را برای ورود به مقاطع بالاتر آماده می‌کند.

اگر برای اخذ مدرک زبان انگلیسی مشکل دارید، می‌توانید دوره زبان را در استرالیا بگذرانید. طول دوره های زبان انگلیسی با توجه به سطح زبان شما از مبتدی تا پیشرفته و  بین ۴ تا ۴۸ هفته می‌باشد که در تمام طول سال برگزار می‌شوند.

اگر احساس می‌کنید شرایط لازم برای ادامه تحصیل در مقطع مورد نظر خود را ندارید، برای اخذ مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

* دانشگاه های استرالیا در مقایسه با دانشگاه‌های سایر نقاط جهان در چه جایگاهی قرار دارند؟

دولت استرالیا بصورت رسمی دانشگاه‌های خود را رتبه بندی نمی‌کند. با این حال منابع مختلفی هستند که دانشگاه‌ها را با معیارهای مختلفی از جمله سطح کاربرد تکنولوژی، کیفیت خدمات آموزشی و غیره میسنجند و با هم مقایسه می‌کنند.

بطور کلی، دولت استرالیا با جدیت و نظارت مستمر، دانشگاه‌ها، موسسات و مدارس خود را ملزم به ارائه بهترین خدمات آموزشی، تحقیقاتی و رفاهی می‌کند.

بهتر است دانشجویان باتوجه به رشته مورد علاقه و زمینه مورد نظر خود به انتخاب دانشگاه بپردازند.

*آیا موسسات آموزشی استرالیا در کشورهای دیگر نیز شعبه دارند؟

بله، برخی از موسسات و دانشگاه‌های استرالیا در خارج از استرالیا نیز شعبه دارند و این امکان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند تا در کشور دیگری نسبت به اخذ مدرک استرالیایی خود اقدام نمایند.

* آیا دانش آموزان نیز می توانند در مدارس استرالیا به تحصیل خود ادامه دهند؟

بله، مدارس دولتی و غیر دولتی استرالیا پذیرای دانش آموزان بین المللی می‌باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط لازم برای ادامه تحصیل در مدارس استرالیا و مشاوره رایگان، با دفاتر ما تماس بگیرید.

* اوقات فراغت خود را در استرالیا چگونه پر کنم؟

دانشگاه مکان مناسبی برای پر کردن اوقات فراغت دانشجویان است. دانشجویان با توجه به علاقه خود می‌توانند به فعالیت های مختلفی از جمله موسیقی، نمایش، ورزش و غیره بپردازند و از شرکت در فعالیت‌های گروهی لذت ببرند.

علاوه بر آن، دانشجویان می‌توانند به گردش در شهر بپردازند و از نقاط مختلف آن دیدن کنند. با سبک زندگی مردم استرالیا آشنا شوند و از فرهنگ غنی و متنوع آن لذت ببرند.

در طول تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات بین ترم نیز می‌توانند به مناطق مختلف سفر کنند و از طبیعت زیبا و متنوع استرالیا دیدن کنند.

* آب و هوای استرالیا چگونه است؟

استرالیا شرایط جوی و جغرافیایی متنوعی دارد. این کشور در نیمکره جنوبی قرار دارد، بنابراین تابستان آن در دسامبر، و زمستان آن در ژوئن آغاز می‌شود.

حدود یک سوم استرالیا آب و هوای استوایی دارد و میانگین دمای آن ۲۰ درجه سلیسیوس میباشد.

نواحی جنوبی آب و هوای معتدل تری دارد.

* از چه منابعی میتوانم اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

بهترین و راحت ترین منبع اطلاعاتی، مراجعه به مشاوران تحصیلی مورد تایید استرالیا می‌باشد. مشاوران تحصیلی مورد تایید استرالیا افراد معتمدی هستند که از فرصت‌ها و قوانین تحصیلی استرالیا آگاهی کامل دارند و می‌توانند شما را در روند اخذ پذیرش و ثبت نام و آمادگی برای زندگی در استرالیا راهنمایی کنند.

همچنین، می‌توانید به تارنمای موسسات و دانشگاه‌ها نیز مراجعه فرمایید.

از کجا شروع کنم ؟

هزینه های زندگی در استرالیا

  وقت مشاوره رایگان