بهترین دانشگاه های استرالیا: رتبه بندی دانشگاه های برتر استرالیا در سال 2020
خواندن 5دقیقه

تحصیل در استرالیا و مخصوصا تحصیل در بهترین دانشگاه های استرالیا، انتخاب بسیاری از دانشجویانی است که به دنبال دریافت مدرک از برترین مراکز آموزشی جهان و همچنین تضمین آینده شغلی خود می باشند.

گرفتن مدرک از برترین دانشگاه های استرالیا می تواند بهترین راه برای رسیدن به اهدافتان باشد.

در این مقاله به معرفی 10 دانشگاه برتر استرالیا و رتبه آن ها در سیستم رتبه بندی جهانی تایمز خواهیم پرداخت.:

1- دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن دارای رتبه 32 در بین دانشگاه های دنیا و رتبه 1 در کشور استرالیا، بهترین دانشگاه استرالیا در سال 2020 می باشد.

این دانشگاه دارای بیش از 47,000 دانشجو از بیش از 130 کشور جهان بوده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا نیز می باشد.

رشته پزشکی و سلامت یکی از مهم ترین رشته ها در این دانشگاه محسوب می شود. برنده نوبل پزشکی و فیزیولوژی، پیتر دوهرتی یکی از اساتید و محققان برجسته در دانشگاه ملبورن محسوب می شود.

پذیرش در این دانشگاه بسیار رقابتی بوده و سوابق تحصیلی دانشجویان متقاضی پذیرش اهمیت زیادی دارد.

دانشگاه ملبورن بهترین دانشگاه استرالیا می باشد

2- دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا با رتبه 50 جهانی و 2 کشوری یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا به شمار می رود. این دانشگاه در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا واقع شده است. این دانشگاه در سال  1946 و در ابتدا به عنوان مرکزی تحقیقاتی برای پارلمان استرالیا تأسیس شد. برایان اشمیت، برنده نوبل فیزیک سال 2011 معاون رئیس این دانشگاه می باشد. دانشگاه ملی استرالیا با دانشگاه های برتر زیادی مانند دانشگاه آکسفورد، دانشگاه ییل و دانشگاه ملی سنگاپور همکاری های تحقیقاتی دارد.

دانشکده مهندسی و تکنولوژی این دانشگاه در سال 2020 در رتبه 81 جهان قرار گرفته است.

دانشگاه ANU ملی استرالیا

3- دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی اولین و قدیمی ترین دانشگاه استرالیا است و در قرن نوزدهم میلادی در این شهر تأسیس شد. از آن زمان تا کنون این مجموعه یکی از مهم ترین مراکز آموزشی استرالیا به شمار می رود. هزاران دانشجوی بین المللی از سراسر جهان برای دریافت پذیرش این دانشگاه رقابت می کنند. این دانشگاه محل تحصیل اولین نخست وزیر استرالیا نیز بوده است.

اما نکاتی که دانشگاه سیدنی را به یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا تبدیل می کنند، وجود متدهای تدریس به روز، اساتید مجرب و امکانات آموزشی و تحقیقاتی گسترده ای است که این دانشگاه در بر دارد و همین موضوع باعث شده است از سال 2011 تا کنون در لیست 100 دانشگاه برتر جهان حضور داشته باشد. رتبه دانشگاه سیدنی در سیستم رتبه بندی جهانی تایمز 60 و در کشور استرالیا 3 می باشد.

دانشگاه سیدنی یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا در زمینه روانشناسی می باشد.

دانشگاه سیدنی استرالیا

4- دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئینزلند چهارمین دانشگاه استرالیا است که با رتبه 66 در بین صد دانشگاه اول جهان قرار دارد و اولین و بهترین دانشگاه استرالیا برای مقطع دکترا به شمار می رود. به همین دلیل است که تاکنون حدود 14,000 دانشجوی دکترا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. این دانشگاه با بیش از 400 مؤسسه تحقیقاتی همکاری داشته و در بین 8 مؤسسه پژوهشی برتر در جهان حضور دارد.

در صورتی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا را دارید، دانشگاه کوئینزلند با داشتن بیش از 100 مرکز تحقیقاتی و بورسیه های تحصیلی مختلف، یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا برای شما می باشد.

دانشگاه کوئینزلند استرالیا

5- دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)

دانشگاه نیو ساوت ولز در مرکز شهر سیدنی قرار داشته و یکی از معروفترین دانشگاه های استرالیا در میان دانشجوهای بین المللی می باشد. رتبه این دانشگاه در جهان 71 می باشد و یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا در رشته های  مدیریت و بازرگانی و هنر است.

طی چند سال اخیر دانشگاه UNSW مؤسسه نوآوری مایکل کروچ را تأسیس کرده که است که به دانشجویان اجازه می دهد ایده ها و طراحی های خود را برای ایجاد کسب و کار ارائه دهند و سپس به آن ها کمک می کند این برنامه های کاری را با همکاری شرکت های تجاری عملی سازند.

دانشگاه UNSW استرالیا

6- دانشگاه موناش

دانشگاه موناش برترین دانشگاه استرالیا در رشته های مهندسی است.

رتبه این دانشگاه در جهان 75 بوده و بزرگترین دانشگاه استرالیا می باشد. دانشجویان این دانشگاه می توانند از میان 6000 رشته در 10 دانشکده مختلف انتخاب داشته باشند.

این دانشگاه علاوه بر استرالیا در کشورهای چین، مالزی، ایتالیا و هند شعبه دارد. پردیس اصلی این دانشگاه در ملبورن قرار دارد. 39% دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان بین المللی هستند.

دانشگاه موناش استرالیا

7- دانشگاه آدلاید

دانشگاه آدلاید یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا است که در سال 1874 توسط والتر واتسون هیوز در شهر آدلاید تأسیس شد. دانشگاه آدلاید اولین دانشگاه استرالیا بود که در رشته های علوم به دانشجویان مدرک داد. این دانشگاه یکی از 8 دانشگاه برتر استرالیا است که شامل  دانشکده می شود. رتبه دانشگاه آدلاید در جهان 120 بوده و 25,000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل می باشند.

این دانشگاه نیز همانند دانشگاه کوئینزلند بر پژوهش تمرکز زیادی داشته و یکی از بهترین مراکز پژوهشی در استرالیا محسوب می شود.

دانشگاه آدلاید استرالیا

8- دانشگاه استرالیای غربی (University of Western Australia)

این دانشگاه در شهر پرت استرالیا قرار دارد و در سال 2020 رتبه 131 در سیستم رتبه بندی جهانی تایمز را به دست آورده است. دانشگاه استرالیای غربی یکی از دانشگاه های عضو Group of Eight بوده و از سال 2012 تا کنون بین 200 دانشگاه اول جهان بوده است. این دانشگاه شامل 9 دانشکده است و در زمینه کشاورزی، علوم دریایی و زمین شناسی یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا است.

دانشگاه استرالیای غربی در استرالیا

9- دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند (Queensland University of Technology)

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند یکی از معروفترین دانشگاه های استرالیا است که هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی متقاضی دکترا به این دانشگاه درخواست پذیرش می دهند. حدود 9,000 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر بریزبین، سومین شهر پرجمعیت استرالیا، واقع شده است.

این دانشگاه توانسته است در سال 2020 در سیستم رتبه بندی جهانی تایمز در جایگاه 179 قرار گیرد.

دانشگاه تلکنولوژی کوئینزلند

10- دانشگاه کانبرا (University of Canberra)

دانشگاه کانبرا، واقع شده در پایتخت استرالیا، دارای رتبه 193 در سال 2020 بوده و دهمین دانشگاه در استرالیا است. حدود 17,000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای یک پردیس (Bruce) و پنج دانشکده می باشد.

دانشگاه کانبرا استرالیا

25- دانشگاه RMIT

علاوه بر دانشگاه های ذکر شده، باید به دانشگاه RMIT نیز اشاره کرد.

دانشگاه RMIT برترین دانشگاه معماری استرالیا می باشد. این دانشگاه یکی از معروف ترین دانشگاه های استرالیا در زمینه هنر و طراحی بوده و دارای 3 پردیس در استرالیا و دو شعبه در ویتنام می باشد.

دانشگاه rmit استرالیا

دانشگاه RMIT در شهر ملبورن قرار دارد و حدود 30% از دانشجویان آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

دانشگاه RMIT در میان 400 دانشگاه برتر دنیا نیز قرار گرفته است.

  وقت مشاوره رایگان
جهت بهره مندی از تخفیف ویژه و گرفتن وقت مشاوره رایگان ، لطفا فرم زیر را پر نمایید، به زودی با شما تماس خواهیم گرفت.
جهت مشاوره تلفنی نیز میتوانید با شماره 02188641517 .تماس بگیرید

نظر تا الان قرار گرفته است

500